yeraltı kablosu yanında çekilen boru

elek

Profesyonel Üye
bir gün yüksek gerilim yeraltı kablosu çekilirken görmüştüm.kablonun yanında pvc bir boru
çekilmişti.bu nedir arkadaşlar.kırmızı renkli.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşım o bahsettiğiniz kırmızı renkli pvc yeraltı kablosunun kendisi...

yeraltı kabloları haricinde vardı.3-4 cm çapında pvc boru.

Birşey diyemiyecem arkadaşım;başka arkadaşların bu konu hakkında bilgisi varsa bizleri bilgilendirirlerse memnun oluruz...

yürürken şöyle bir durup bakmıştım kazılan yere.kablonun yanında boylu boyunca
çekilmişti.yani kazının kapatılmamış bölümünde çekilmişti.birileri olsaydı soracaktım.

kesici merkezlerinin konrol ve data kablosu çekiliyor o borudan fiberde olabilir.

Yeraltı kablosunun nerde koptuğunu bir nevi arıza kontrolu diyebileceğimiz sistem.o borunun içinden gaz var.belli mesafelerde gaz basınç sensörleri ile basınç değişimleri incelenmekte herhangi bir arıza durumunda anında müdaale için..

cok ilgic biraz acabilirmisin bu kanuyu gaz manyetik alandan mi etkileniyo
yada gaz daha tehlikeli bi durum olusturmuyomu tesekkurler

Muhtemelen Kanali Hemen Kapamalari Gerekİyordu O YÜzden İlerde Tekrar Kazilmasi GÜÇ Olan Bİr Yer Oalbİlİr Dİye İlerde GeÇİrİlecek Bİr Nyy Kablo Cİnsİ İÇİn Yahut DÖŞenmİŞ Kablolardan Bİrİ PatladiĞi Zaman İŞletme İÇİn Kolay Olsun O BÖlgede Yİne Kazi Problemİ OluŞmasin Dİye Yedek İÇİn Boru Olabİlİr.

aslinda HerŞey Olabİlİr Ama Elektrİk İle Alakali Olabİlİr Dİye BÖyle Yorumluyorum .

XLPE Kabloların döşendiği kanalın üst kısmına da belediye su borusu döşedi.Evet kel alaka ama burası Türkiye.İsteyen olursa neresi olduğunu da yazarım

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri