YER ALTI KABLOSU HAKKINDA

Yer altı kablosunun nerde kopuk meğer ile nasıl ölçerim . Saygılarımla..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
megerle tam nokta tesbiti yapmanız zor,sadece iki baştan ölcerek omajı düşük olan tarafı,yada direk kısa devre tarafını baz alabilirsiniz ama net nokta tesbiti yapamazsınız bildiğim kadarıyla.şayet kablonun geçtiği güzergahta bi çalışma fln yapıldıysa o noktalarda olabilir (iş makinası yada kazma kürek bi kazı çalışması).illaki tam nokta tesbiti yapmak istiyosanız,tedaş bu hizmeti veriyo.yanılmıyosam 600 TL çivarı gelip ölçüm yapıp metraj veriyolar.olurda yaptırırsanız şayet kablonun iki başından da ölçtürün,normalde öyle yapmaları gerekiyo,gelen ekip olurda yapmazsa diye yazıyorum...

erhan bey cevabını okudum çok menmun oldum ALLAH razı olsun arkadaşlığımı kabul ederseniz arkadaş olalım ben bu sitede yeni olduğum için nasıl arkadaş olunur bilmiyorum saygılarımla...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri