Yer altı kablosu kesiti

orhun1

Üye
Merhaba arkadaşlar sitemizde beş adet kamelya var aralıklı birer ad.led ampul takılacak priz olmayacak elektrik alacağımız yerden en son kamelya 170.mt. uzak kablo olarak 2x2.5 ttr.kablo kamelya içi 2x1.5 ttr.kablo boru 14.pvc bu malzemeleri kullanmayı düşünüyorum başlamadan önce sizinde öneri ve tavsiyelerinizi
almak istiyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba arkadaşlar sitemizde beş adet kamelya var aralıklı birer ad.led ampul takılacak priz olmayacak elektrik alacağımız yerden en son kamelya 170.mt. uzak kablo olarak 2x2.5 ttr.kablo kamelya içi 2x1.5 ttr.kablo boru 14.pvc bu malzemeleri kullanmayı düşünüyorum başlamadan önce sizinde öneri ve tavsiyelerinizi
almak istiyorum.

TTr kablo yer altına muhafaza/koruyucu olmadan döşenemez. Ya muhafaza içine alın, yada 2 x 2.5 mm NYY (sıyah renkli) kablo kullanın.

NYMHY(TTR piyasa ağzı) kablo hiç bir şekilde yer altında kullanılmaz. NYY kullanmanız gerekir. Tavsiyem NYRY zırhlı kabloyu borusuz yer altına gömmeniz olacaktır. Güvenlik varsa çalınma tehlikesi yoksa bir kombinasyon panosu koymanızı tavsiye ederim. Prizsiz kamelya olmaz. Çay demlenir, müzik dinlenir, v.s. v.s.

almak istiyorum.
Aydınlatma hattını ilk basdan beslemeyi düşüneceğinize, daha orta yerlerden besleme ımnakı varsa, gerilim düşümünüz daha az olacaktır. 170 metre az mesafe değil

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri