Yeni yönetmelikle işletme koordinatörlük saatlerimiz yarıya düşürüldü hayırlı olsun

zenze

Üye
Yeni çıkan Orta öğretim yönetmeliğiyle, teknik öğretmenlere verilen işletme koordinatörlük saati 2 katına kadar ödenebilir maddesi kaldırıldı. şimdiye kadar 20 saat alabiloyorsan artık 10 saat alacaksın aylık 40-50 saat eksik ücret nette aylık 350-400tl gelirimiz düştü. Bu teknik öğretmenler için ciddi bir rakam. Üstüne büyükşehirlerde yapıyorsan görevin tam yapılmasına da ciddi engel. Bu konuyla ilgili yapılan çalışma var mı ? merak ettim teknik öğretmenlerin düşüncelerini de öğrenmek isterim.

Teknik öğretmenler mühendisliğe geçmiyor muydu!!!

Sen bir eziksin, çekil aradan !!!

sayın blackmamba arkadaşın sorduğu soruya verdiğiniz cevap gayet alâkasız. İğneleyici olmayın lütfen.

Evet maalesef dediğiniz doğru.Koordinatörlükte ücretler yarıya düşürüldü.Teknik öğretmenleri norm fazlası yapmaya çalışıyorlar herhalde...

Bakanın bir tv programında yaptığı açıklama "Kültür dersi öğretmenlerinin aldıkları ücretlerle farkı azaltabilmek adına yapılmıştır." Kimse söylememiş farkı kapatmak için diğerinin ücretini yükselmek de bir yol

İşletme koordinatörü staj yapan öğrencilerle ilgileniyor sanırım.ayrıntıları bilmiyorum ama öğretmenin aldığı net bir aylık var, neticede
mesai saatlerinde yapılıyorsa hiç verilmeyebilir de böyle bir para..
mesela çalışan normal mesaisini yapar belli bir maaş alır.hafta sonuda çalışırsa ek ücret alır gibi...
ama bu bir haktır,hak gasbı var deniliyorsa o zaman sokağa çıkmak gerekir, yani protesto, sesini duyurma vs..ama bununda riskleri var,mimlenmek ,sürülmek vs..
siyasetçinin amacı elde mümkün olduğu kadar fazla para bulundurmak ve bu parayı kendi amaç ve istekleri doğrultusunda kullanmaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri