Yeni televizyonda eski ses sistemi kullanmak

Emirxx58

Üye
samsung n5300(49) model televizyona Sony ses sistemimi bağlamak istiyorum. Televizyon da sadece optik ses çıkışı var bu yüzden toslink i RCA ya dönüştüren bir aparat aldım. Normal uydu kanallarında gayet güzel bir şekilde ses sistemini kullanabiliyorum ancak internetten bir film izlemek istediğimde filmin sesi gelmiyor sadece cızırtı geliyor, cızırtının arkasından filmin sesi gelmiyor sadece cızırtı geliyor. YouTube da bazı videolarda da aynı şey oluyor.tabletteki görüntüyü aktardığımda da aynı oluyor.
Bunu nasıl düzeltirim, televizyonun arkasında kablo kırılmasın diye 90° kablo çevirici aparat kullanıyorum acaba ondan mı diye düşündüm ama uydu kanallarında gayet güzel ses veriyor.
Kullandığım aparat bu: Screenshot_2019-12-27-19-50-26.png

Sorunun sebebi DECODER lerdir.
Kullanılan RCA aparat aslında PCM (WAV) ses akışlarını analog sinyallere dönüştürebilen bir aygıttır.
PCM harici başka bir ses akışı (DOLBY DIGITAL, DTS vbg.) varsa o alet ses akışlarını tanımayacaktır.

Hayırlı olsun, cihazınız burdaki değil mi?

https://www.ahsanelectronics.com/product/samsung-49-full-hd-flat-smart-tv-n5300-series-5/

Bunda tos (Rca) fiş bağlantısı mevcut, ayrıca Audio diye de yazmışlar.
Evet cihaz bu ancak benimkinde arka kısımda video in girişleri var çıkış olsa bile televizyonun ayarlarında ses çıkışı olarak ya TV sesi ya da optik çıkış var cevabınız için çok ederim.

Sorunun sebebi DECODER lerdir.
Kullanılan RCA aparat aslında PCM (WAV) ses akışlarını analog sinyallere dönüştürebilen bir aygıttır.
PCM harici başka bir ses akışı (DOLBY DIGITAL, DTS vbg.) varsa o alet ses akışlarını tanımayacaktır.
[/QUOTEtal
Teşekkür ederim televizyonun uzman ayarlarından dijital çıkış ses birimini dolby digital den pcm ye aldım sorun düzeldi tekrardan zaman ayıran herkese teşekkür ederim.Ekli dosyayı görüntüle 60086

Ekli dosyalar

• IMG-20191228-WA0002.jpg
    IMG-20191228-WA0002.jpg
    234.5 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG-20191228-WA0003.jpg
    IMG-20191228-WA0003.jpg
    98.3 KB · Görüntüleme: 10

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852