Yeni Priz hattı oluşturacağım yardım bekliyorum

mtn1543

Üye
Selamlar , elektrik konusunda temel seviye bilgim var yardımlarınızı bekliyorum. Öncelikle 2 sorum var
1.Yeni bir ev aldık banyosunda priz yok . Ama Banyonun asma tavanını açıp baktığımda sağ duvardan sol duvara geçen kablolar var mavi,sarı,kahverengi buradan bir priz hattı alabilirmiyim? alırsam kaçlık kablo kullanmam gerekir?
2.Sorum: Mutfağa bir spot lamba takacağım 220Voltluk fakat sürekli yanmayacak. Yaklaşık 2,5 metre 0.75 kablo çekeceğim bir zararı olurmu acaba? Şimdiden teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Priz için 3x2,5 uygun olur ama mümkünse asma tavan içinde ek yapmayın. Nem alacağı için ileride sorun çıkarır. Hat üzerinde ne kadar fazla ek olursa arıza ihtimali de artar. Eki buat içinde yapmanız uygun olur.
Spot için 0,75 yeterli

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri