yeni nesil aydınlatma lambaları

kanoglu

Üye
Aydınlatmanın kullanıldığı her alanda klasik sistemlere göre % 90 lara varan elektrik tasarrufu sağlayan LED ve UCD ürünleri sizlere sunan firmamız, teknik ve uzman kadromuzla yeni yatırımlarınızda, revizyonlarınızda yanınızda olacaktır.

Uygulama Alanları

Fabrika İçi Aydınlatma

Bina Aydınlatması

Çevre Yolu ve Tünel Aydınlatma

Park ve Bahça Aydınlatmaları

Liman Aydınlatmaları

0-40 metre yükseklik aydınlatma uygulamaları

İsteniliğinde uygulama referansları ve resimleri gösterilir

"Aydınlatmada %90'a Varan Tasarruf"

LED ve UCD Aydınlatma

Özellikler

* 6-15 Ayda Amorti Süresi
* Yatırım Maaliyetlerinde Büyük Tasarruf
* 5 Sene Sonra Aynı Işık Verimi
* Yüksek Enerji Verimliliği
* LED Aydınlatmada 50.000 Saate Varan Aydınlatma Ömrü
* UCD Aydınlatmada 20.000 Saate Varan Aydınlatma Ömrü

sayın kanoğlu
"Aydınlatmada %90'a Varan Tasarruf"
' 6-15 ayda amorti '
'yatırım maliyetlerinde büyük tasarruf '

ürünleriniz ve kıyasladığınız ürünlerin verileri ile nasıl bir hesap yöntemiyle elde ettiğinizi
anlatımısınız.

yapılan bir uygulamada kullanılan yeni nesil lamba ( 60 watt'lık lamba ) kullanılarak 400 wattlık civa buharlı lamba yerine kullanılmıştır.Yapılan uygulama 15 metre yüksekliğinde bir sanayi tesisidir. 400 wattlık bir lamba toplam güçü 500 watt olarak hesaplandığı zaman 500 wattlık tüketim 60 watt düşürülmüştür.kullanım saatleride gunluk 20 saat oldugu için hem amortisman suresi azalmıştır,hem de toplam güçte azataltım sağlanmıştır.

Bahçe aydınlatmaları ile ilgili ürünlerinizi forumda bize gösterebilirmisiniz.Eğer forumda yapamıyor iseniz mail adresim ****@yahoo.ie:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
sayın kanoğlu
organiza sanayi bölgesinde sokak aydınlatması bina aydınlatma ve iç tesisat aydınlatmaları ile tabela aydınlatma ürünleri ile ilgili broşür ve fiyatlarınızı lütfen gönderiniz.
hüseyin aydın
organize sanayi bölge müdürlüğü
ankara karayolu 12,km. 19040 çorum
teşekkür ederim

yapılan bir uygulamada kullanılan yeni nesil lamba ( 60 watt'lık lamba ) kullanılarak 400 wattlık civa buharlı lamba yerine kullanılmıştır.Yapılan uygulama 15 metre yüksekliğinde bir sanayi tesisidir. 400 wattlık bir lamba toplam güçü 500 watt olarak hesaplandığı zaman 500 wattlık tüketim 60 watt düşürülmüştür.kullanım saatleride gunluk 20 saat oldugu için hem amortisman suresi azalmıştır,hem de toplam güçte azataltım sağlanmıştır.

sayın kanoğlu verdiğiniz bilgiler biraz kulaktan dolma bilgi gibi
keşke teknik verilerle ikna edici değerler sunsaydınız belki bizde son teknoloji aydınlatma sistemine geçerdik.

*400 w lık bir civa buharlı lamba ortalama 22000 lm ışık akısı verir kaliteli markalarda ise daha yüksek.60w lık led aydınlatmanın bunun yarısına bile erişebilmesi mümkün değildir.(genel olarak söylüyorom, eğer ürünüzün bilgilerini yazarsanız kıyaslayabiiriz )

*Emo verilerine göre 400w lık bir civa buharlı lambanın balast kaybı 25 w tır (üniversite labratuarında yapılan ülçümler de dahada düşük çıkmıştır.)

*günlük 20 saat kullanım türkiyenin hangi bölgesinde olabilir acaba?

*yatırım maliyetlerinin %200 veya 300 daha fazla olacağından hiç şüphem yok (ürünlerinizin fiyatını yazarsanız kıyaslama yapabiliriz)

*konunun uzmanlarının yaptığı çalışmalara göre civa buharlı ampul yerine ledli ampuller kullanıldığında yatırım maliyetlerindeki fark ancak 22 yılda geri dönebilmektedir

1. öncelikle yazdıklarımızı iyi okuşmamışsınız ben iki tip yeni nesil lambadan bahsetmekteyim ledli lamba ve ucd dediğim lamba.siz direk ledli lambaya odaklanmışsınız. ve dediğiniz gibi ledli lambalarda amortisman süreleri uzundur. bu konuda hem fikiriz

2. türkiyede bir çok fabrika 20 saat çalışmaktadır. eğer otomotiv sekörü ile ilgili bilginiz olsa bu konuda hem fikir olurduk. türkiyed ebir çok fabrika 3 vardiya üzerinden 24 saat 2 vardiya üzerinden 20 saat çalışmaktadır.

3.fiyat konusuna gelince hangi uygulama için lamba teklifi istiyorsunuz onu belirtirseni siz yardımcı olabilirim. dediğim gibi 2 tip lambadan bahsediyorum.
aşağıdaki linki incelerseniz sevinirim. internet sayfası yapım aşamasındadır.

blogcu.com

1. öncelikle yazdıklarımızı iyi okuşmamışsınız ben iki tip yeni nesil lambadan bahsetmekteyim ledli lamba ve ucd dediğim lamba.siz direk ledli lambaya odaklanmışsınız. ve dediğiniz gibi ledli lambalarda amortisman süreleri uzundur. bu konuda hem fikiriz

2. türkiyede bir çok fabrika 20 saat çalışmaktadır. eğer otomotiv sekörü ile ilgili bilginiz olsa bu konuda hem fikir olurduk. türkiyed ebir çok fabrika 3 vardiya üzerinden 24 saat 2 vardiya üzerinden 20 saat çalışmaktadır.

3.fiyat konusuna gelince hangi uygulama için lamba teklifi istiyorsunuz onu belirtirseni siz yardımcı olabilirim. dediğim gibi 2 tip lambadan bahsediyorum.
aşağıdaki linki incelerseniz sevinirim. internet sayfası yapım aşamasındadır.

blogcu.com
sayın kanoğlu
ucd lambanın yapı ve özelliklerinden bahsedermisiniz.

civa buharlı lambaların park ve bahçe aydınlatmalarında yaygın olarak kullanıldığını bildiğimden dolayı bu uygulamayı dış aydınlatma olarak algılamışım
yüksek tavanlı kapalı mekanlarda genellikle metal halide lambalar kullanılmazmı
ve metal halide lambaların etkinik faktörü civa buharlıdan daha yüksektir.

genede konuyu saptırmadan değerlendirmeleri civa buharlı lamba üzerinden yapalım.

verdiğiniz linki inceledim ve sizin yazmadıklarınızı yazayım

*Yüksek Verimlilik: 99.7Lm/W.
(60x99,7=6000lm 400w civa buharlı lambanın üçte birinden de az )

*Ömrü: 20,000sa.
(civa buharlının ömrü 8000 saat olduğu düşünülürse bu yönüyle avantajlı görülüyor, )

Mercury fraksiyonlu Çevre Dostu Aydınlama
UV/Zaralı ışınlardan korunma & Düşük Isı Üretme
*Ani açma & Elektronik Balast
(balast güç tüketimi ile ilgili bir bilgi yok ?)

* fiyatlarla ilgili bir bilgi yok
internetten araştırdığıma göre 750$ civarında ( liste fiyatı olduğundan biraz abartılı olabilir)

civa buharlı ampul ve armatürünü 100-150 tl alabilirsiniz

tecrübe ve bilgilerin paylaşıldığı bu forumu reklam amacıyla kullanıyorsanız
ve ürünüzün gerçekten kazanç sağlayacağına inanıyorsanız 'çok karlı, çok ucuz' gibi ifadeler yerine bunu sayısal verilerle ispatlamalısınız.

hatalarımı düzeltmenizi değerlendirme ve yorumlarınızı bekliyorum

sayın cegerxwin
lütfen yapmak istediğiniz projeji bildirin hangi uygun lamba kullanılacak tespit edelim.teknik detayları o zaman ayrıntılı olarak soylerim.

ilk olarak uygulama yapılacak uygulama neresidir.
uygulama yapılacak durumu nedir ( yükseklik,genişlik vs )
şuan ki kullanılan lambanın cinsi ve sayısı ne kadardırç
günde kaç saat kullanılmaktadırç

bu bilgileri gönderirseniz size teknik olarak bilgi verebillirim yoksa geniş kapsamlı bir lamba sektorunde yanlış anlaşılmalara sebeb olabilir.

eğer cevrenizde metal halide 70 watt ile 15 metreden aydınlatma yapılmış endüstriyel tesis varsa bildirirseniz sevinirim

saygılarımla

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri