Yeni eğitim sistemiz... Haberi okuyun ve ülkemizin nereye gittiğini siz söyleyin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yeni eğitim sisteminin daha iyi olmacağı kanısına nereden vardınız peki ?????

Cevabım biraz siyasi olacak o yüzden farklı düşünceye sahip arkadaşlardan özür dileyerek başlamak istiyorum...

Osmanlıya bakarak çıkartıyorum yıllarca islam hukuku ile yönetilen osamanlıdan bir cacık olmadı hiçbir müslüman ülkeden bir cacık olmuyor.... Laikliğe birazcık yakın olan ülkemizi de tamamen radikal dinci bir ülke haline getiriyorlar... Bunu da eğitim sistemini değiştirerek yapıyorlar..

Bu hükümeti iktidara fettullah güleni kontrol eden XXX gizli servisi getirdi getirdi ve her istediğini yaptırıyor.... Çünkü bu adamların müritlerinin kendi hür düşünceleri yok abileri nereye sürerse oraya gidiyorlar... Amaç mürit sayısını arttırıp günde beş vakit namaz kılan ama bir santranç oyununda 2 hamle ilerisini göremeyen bir millet yetiştirmek...

Yani çok düşünen, çok okuyan, çok araştıran bir halk yerine tek tip insan yaratmak... Bu sayede XXX gizli servisi için böyle bir milleti gütmek daha kolay oluyor...

Bir örnek vereyim ingilizler havadan yakıt üretmeyi başarmışlar... Önümüzdeki yıllarda tüm dünyaya ihraç edecek kadar üretmeyi başardıklarında hiç bir teknolojisi ve sıfatı olmayan ve petrolle geçinen araplar açlıktan geberecekler.....

Buyrun linki;

Dnyada bir ilk! / Teknoloji ve Bilim Haberleri

Arkadaşım sizin hafıza probleminizmi var? Kafayı taktığınız hükümet ve Fethullah hoca efendi şunun şurasında birisi 10 yıllık hükümet diğeri 30 yıllık bir hareket.Allah aşkına 80 yıldır laik bir düşünce ile eğitim veren üniversitelerimiz hangi zihniyetin emrindeydi?O zihniyet neden ülkemizi ve gençliği Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün gösterdiği hedef olan ileri medeniyetler seviyesine çıkarmadı?Neden ATATÜRK'ümüzün gösterdiği hedeflere ulaşacak nesiller yetiştirecek eğitim sistemini uygulamadı bunu uygulamayanlar 80 yıldır dindar yobazlarmıydı ?Yoksa başörtülü kızlarımızı üniversite kapılarından kovup ağlatanlar , sizin bahsettiğiniz dindar yobaz insanlarmıydı?Lütfen eğitim sistemindeki hastalığa teşhis koyarken ob-jek-tif olun,unutmayın bilim reel dir bilgi,bulgu belgelerle konuşun.....70 yıldır dünyada yapılan bütün gelişmeler üniversitelerimizin üstün çalışmaları ile yapıldıda son 10 yıldır mı dünya bu gelişmelerden mahrum kaldı?Veya son 10 yıldaki akademik gelişmeler ile dünyada 2012 yılında ilk 2000 üniversite içerisine 77 üniversitemiz neden girdi,acaba dünyada bilimsel alanda bilmediğimiz bir İslamlaşmamı var :)

Konuşulacak çok şey var ama malesef konuştukça birbirimizin kalbini kıracağız ve ne kadar konuşsakta sonucunda doğruyuda bulsak hiçbirşey değişmeyecek.

Sorun sadece son 10 yıl, son 30 yıl değil, 80 yıldır eğitim sistemimizin neden 1 tane dahi insan yetiştiremediği ve son olarak değişen eğitim sisteminde çocuklarımıza dinimizi öğretmenin yanında bilimde öğreteceklerse bu yeni sistem elbette hayırlı ve verimli olacaktır...

Ancak benim korkum din eğitimi alan çocuklarımızın bilimden uzaklaşıp dindar bir hayat sürmeleri olacaktır. Yani Amerikalılar, Almanlar, Japonlar, G. Koreliler, Ruslar teknolojide marsa giderken biz daha boğaz köprüsünde trafiğe takılacağız...

Şu şekilde devam edeyim; Ülkemizde hiç bir şey üretilmiyor... Bu yazıyı yazmak için kullandığım klavye, cep telefonum, Bindiğim araba, sanayide kullanılan her türlü elektrik-elektronik cihazlar ve sensörler ile mekanik elemanlar yani donuna kadar herşey dolaylıda olsa yabancı...

Almanya bir ambargo koysa bize sanayimiz ne kadar dayanır sizce...

Soru ise 80 yıldır bu işi neden beceremiyoruz...

Ben söyliyeyim; balık baştan kokar ...

gerçek anlamda mühendislik eğitimi vermiyor üniversitelerimiz

öğrencilerin araştırmasına katkıda bulunmuyorlar

Evet sayın syirciler aldığımız son habere göre; bu hükümetin yaptığı eğitim hamlesi ile dünyaya bilim adamı yetiştiren eğitim sistemimiz malesef çökmüş durumdadır.Son değişikliği öğerenen dünyanın önde gelen üniversiteleri hükümete bu konuda geri adım atmaları konusunda uluslararası baskı kurmaya başlamıştır.Diğer yandan S.Arabistan ,İran ve El kaide gibi ülke ve örgütler hükümeti desteklediklerini açıklamışlardır.... :) Şaka bir yana canım kardeşim eğitim sistemimizin eleştirilecek bir çok yeri varken İSTEĞE BAĞLI KURAN ve SİYER dersleri insanımızı hangi emir ve ibadetlerle bilim ve teknolojiden uzaklaştıracaktır merak ediyorum? Bu gün çok iyi eğitim almış üst düzey bürokrat , işadamı veya mimar -mühendis (asla genelleme yapmıyorum kimse alınmasın) insanımızın içindende malesef kötü niyetli insanlar çıkıyor.Bence hükümet bu uygulama ile sosyal bir yara olan suç işleme oranını düşürmeyi,adli,idari,sağlık,güvenlik vb. bir çok devlete masraf açan kanalları daraltmayıda düşünüyor.İlk emri "OKU" olan bir dinin mensupları olan biz müslümanlar İLAHİ beyanı anlayamamış isek bu hepimizin suçu.Çocuklarımız isteğe bağlı alacakları eğitim ile şimdiye kadar bir türlü bağlantı kuramadığımız dini ve fenni ilmleri birleştirip kısmende olsa güzel sonuçlar alacaklarını düşünüyorum.Ülkemizde bu işi bir grup gönüllü insanımız yapıyor ve başarıda sağlıyorlar.Bütün okulları İ.H.L lere çevirecekler görüşüne katılmıyorum, eğitimin başarı standartı belli devlet olarak o standardı koyarsın Sent Josef' ten mezun olanda, Yamanlar Koleji'nden mezun olanda,İmam Hatip Lisesi'nden mezun olanda,Atatürk Fen Lisesi'nden mezun olanda bu imtihana girer herkes ilmi kadar sıraya girer ve yerleşir.Yobazlık sanki dindarlara has bir hastalıkmış gibi lanse ediliyor.Her fikrin yobazı vardır ve tehlikelidir.Yobazlığın tek ilacı bilgidir,ilmin aydınlığıdır bunu unutmayalım.Yobaz dindar istemiyorsak onlara okuma şansı vereceğiz,yobaz çağdaş! istemiyorsak onada dini gerçek elden öğretecek imkan tanıyacağız.Dünya ilim tarihine altın harflerle geçmiş yüzlerce ismi hepimiz biliriz şimdi isim isim saymayayım, bu insanlar bu çalışmaları yaparlarken şimdiki İ.H.L öğrencilerinin aldıkları dini bilgiden ( normal okullardaki yeni seçmeli dersleri bir yana bırakalım) katbekat fazla dini bilgiye sahiptiler.Ama o dini bilgi onların bu buluş ,icat ve eserlerine engel olmadı sevgili kardeşim.....
Değişen eğitim sistemimiz 100 yıl boyunca yüz milyon öğrenci yetiştirse sizce böyle bir dahi yetiştirebilirmi sadece 1 tanecik çok değil 1 tane .....

Ben söyliyim yetiştiremez. Ne tür insanlar yetişitireceğini siz haberi okuyun ve yorumlayın lütfen....

Öncelikle hiç kimseyi siyasi görüşü için yada inançları için eleştirmek istemediğimi ve amacımın polemik çıkarmak olmadığını belirterek şunu ekleyeyim konuya...

Bu habere duyarsız kalınması çok yazık gerçekten eğitim sistemimiz değiştiriliyor. Bende müslümanım, iyi bir müslüman ruhen kendine ve çevresindekileri hayırlı insanlardır ancak bu faydalı olma olayı sadece orda kalıyor. Yani Din ağırlıklı verilecek eğitimin maddi anlamda, mesleki gelişim anlamında istikbalimiz için sağlayacağı çıkar ne ????????
Neden bu konuya ve ülkesinde olup bitenlere duyarsız kalıyor teknik personel olan meslektaşlarım...
Kendi fikriniz yokmu yoksa birilerinden mi çekiniyorsunuz......

İşiniz gücünuz devlet düsmanlığı.burasi bu konunun konusulma yeri degil.evet egitim sistemi kotu ama biz bunu 15 senedir soyluyoruz,oglum istanbul maltepeden fenerbahce anadolu lisesine gitti iki bucuk yil,neden teog diye aptal bir sistemi biri kicindan uydurdu diye.sabah alti bucukta kalkti bir saat yol gitti,bir salak yuzunden.evime yurume mesafesi bes dakika mesafede lise var gidemedi.ben teog dan 250 puan cocuklari gordum,aynen sunu soyluyorlar,ben nasilsa geri zekaliyim niye calisayim.bizim zamanimizda ise 500 puanlik ccukta 250puanlik ogrencide ayni sinifta okurdu.dersi anlamayan soracak birini bulurdu.450 puanlik ogrenci diger 450 puanliga ne sorar niye minnet eder.sonucta anti sosyal bir nesil dogdu.örnek alacağı bir arakadasi olmayan bir nesil.ben babama ödev yaptirdigimi bilmem.cocuga odev veriliyor veli yapiyor…matematik ikinci plana atilmis,sinifta kalmak yok bu ne sacmalik.ama burasi bununyeri degil provakatorluk yapmaya gerek yok sayilariniz artiyor.firsat bulsanizda tc yi yikmak.derdiniz
Öncelikle hiç kimseyi siyasi görüşü için yada inançları için eleştirmek istemediğimi ve amacımın polemik çıkarmak olmadığını belirterek şunu ekleyeyim konuya...

Bu habere duyarsız kalınması çok yazık gerçekten eğitim sistemimiz değiştiriliyor. Bende müslümanım, iyi bir müslüman ruhen kendine ve çevresindekileri hayırlı insanlardır ancak bu faydalı olma olayı sadece orda kalıyor. Yani Din ağırlıklı verilecek eğitimin maddi anlamda, mesleki gelişim anlamında istikbalimiz için sağlayacağı çıkar ne ????????
Neden bu konuya ve ülkesinde olup bitenlere duyarsız kalıyor teknik personel olan meslektaşlarım...
Kendi fikriniz yokmu yoksa birilerinden mi çekiniyorsunuz......

i plana atildi.sinifta kalma kalkti.okul muduru ogrenciye git sacini kestir bile diyemiyor.mufredat tiriska.ogretmenler ne kadar ehil belli degil.ozel okullarda okuyan cocuklara devlet 3000tl civari destek verilirken devet kendi lisesine para vermiyor.ama butun bu kaonular burada konusulmaz sen buraya provakatorluk yapmaya gelmissin,senin gibiler artmaya basladi.suna emin ol o bilim kurulu denen kurulundakiler teog la okumadi,cogu fen lisesi sinaviyla anadolu liselerine giden ve sinavda 450 uzeri puan alan super zeki insanlar.ayricada sen aya cikmak istedinde seni tutanmi oldu.burasi siyaset konusma yeri degil

Bir ilave daha yapayim malesef basimizdakiler okadar akilli olsaydi hukumet sisteminini degistirip buyuk belediyeleri kaybetmezlerdi.sirf baskan desinler bana,tc nin ilk baskani olayim diye milleti pkk ya oy vermek vermemek gibi bir secim yapmak zorunda birakti.ve insanlarimiz gitti pkk ile isbirligi yapanlara oy verdi.yazik yazik bu millet 40 yilda 40000 kisiyi kaybetti bu adamlar yuzunden.insanlarimiz sanki denize düsen yilana sarilir misali oldular.belkide bir sonraki genel secimi bile kaybedecekler.bu kafanin egitim sistemini duzeltmesini beklemek hayalden oteye gecmez.ben 15 yildir işsizim 10 yildir işkura kayitliyim daha bi allahin kulu aramadi gel calis diye.deveye sormuslar boynun neden egri diye nerem dogru ki de!mis o misal.iş başvurusunda bulundugun 10 firmadan 9 u ya askari ucret alti maasvermek ister ya âgi vermez ya yol vermez ya fazla calistirir parasini vermez,ne yapar ne eder senin hakkini yemek için bişey bulur.

Kabahatı islamda değil kendimizde arayalım. Kuranın ilk emri oku.

8 yıllık konu...

Niçin şimdi mezardan çıktı ki şimdi? Konuyu açan arkadaş 2 yıldır ortada yok nerede ise...Durduk yerden polemik çıkartacak bir duruma hiç girmemek lazımdı halbuki.

• Beğen
Tepkiler: huh
Ya hic demiyor fatih sultan mehmet han 12 yabanci dil bilen bir muhendisti onun gibi olalim hem musluman olalim hem alim olalim.ali kuscu gibi olalim adam bes yuz yil once sehirlerin koordinatlarini cikarmis farabi,ibni sina olalim daha niceleri olalim.ol kardesim okudunda okuma mi dedik,ama ben 11-12 yaslarimda yasini serifi ezberlemistim derslerden yana hic sikinti cekmedim ama o adam kayirma var ya hep dayin varmi durumu oldu.musluman kimsenin hakkini yemez kimin hakkiysa ona verir isi
Yav hakkaten bu konu sekiz yillik niye listenin birinci sirasinda ciktida bizide zivanadan cikardi

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri