Yeni bina için avizelere kanca ve sorular.

Kainat

Üye
İyi akşamlar,
Yeni bir bina için soruyorum: Binayı yapanlar her şeyi düşünmüşler fakat örneğin; kabloların ucuna klemens takmışlar fakat kanca takmamışlar. Şimdi ben orda takoz mu arayacağım ya da matkapla deleceğim? Takozun olup olmadığını nasıl anlayacağım, tornavida ile mi bakmak gerek yoksa var mı kolay bir yolu?

Birde ben bir tane avize satın almıştım zamanında, eve gelince farketmiştim onun şu yuvarlak lastik yok, tavana sabitlenmiyor o şapka mıdır nedir. Oraya ne yapabilirim elektrik bantından başka seçenek var mı? O lastikten satın alsak bulunuyorsa tabi, o nasıl takılırki oraya alt kısım çok geniş.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Tahta var mı diye sağlam irice tornavida ile tıkla duvar ve ahşabın sesi farklı olur, şayet yok kararına vardıysan matkapla del her yerde olduğu gibi dübel kullan. Birinde tahta varsa diğerlerinde de vardır.

Avize lastiği konusunda 4 yöntem aklıma geliyor, sıcak silikon ile üzerinde halka yap soğuyunca biraz uğraştırır ama yerinde oynatınca aynı işi görür, silikonlu kablolar var içini çıkar yerine tek damar bakır veya karatel koy halka şekli ver. Toka lastiği de olabilir gibi. Kablo kelepçesini de sonradan ekledim.

@by lent

Teşekkür ederim.
Klemensi takmışlar, keşke kancayıda taksalarmış her yeni binada böyle mi acaba şu kentsel dönüşüm evleri varya onlardan benimde değil gerçi.
Ben kentsel dönüşümü başka türlü düşünüyordum; evler gene aynı ben planlı olur sanmıştım mesela denize yakın yerler alçak, sonra ileriye doğru yükselen evler düşünmüştüm denizin etkisinden yararlanmak için fakat öyle değilmiş, neyse konu başka yerlere geldi.:)

Avize lastiğini paket lastiğinden yapabilir miyiz?

Bu lastikler zamanla çürüyor sana kalmış. Kolay gelsin. Bi akrabam evine çağırdı avizeye yeni mi taktırmış baktırmış ama senin gibi tutacak parça koymamışlar peçete sıkıştırdım dedi bi baktım halka şeffaf yerinde duruyor onu kaldırdım bitti, aynı durum olmasın sende?

Tavanda avize montajı için patel mutlaka atılmıştır, bahsettiğin parçanın adına patel denir. Tahta yada plastik olabilir, çekiç murçla bir iki ufak darbede meydana çıkar. Toplu konutta kanca manca koymazlar klemens gördüğüne şükret :)
aradığın parça yerine nalburlarda farklı çaplarda "oring" bulursun. Bulamazsan azıcık sıcak silikon sık anında donar açarkende zorlamaz.
https://yandex.com.tr/gorsel/search?text=oring&redircnt=1438111930.1

@by lent
Ben satın alalı bir hayli oldu lastik yok keşke olsa:) zaten geçenlerde komple söktüm, yanıp sönüyordu kabloları oksitlenmiş.

@YaşlıUzman
Teşekkür ederim.
Bilgiler için sağ olun. Klemensi görünce kanca neden yok diyor insan işte:) her şeyi düşünmüşler, klima boruları yerleri vs. neden bir kanca koymamış diyoruz.:)

Scooterın oringi vardı hiç aklıma gelmemişti, sağ olun o olur büyük ihtimalle.

Tavanda avize montajı için patel mutlaka atılmıştır, bahsettiğin parçanın adına patel denir. Tahta yada plastik olabilir, çekiç murçla bir iki ufak darbede meydana çıkar. Toplu konutta kanca manca koymazlar klemens gördüğüne şükret :)
aradığın parça yerine nalburlarda farklı çaplarda "oring" bulursun. Bulamazsan azıcık sıcak silikon sık anında donar açarkende zorlamaz.
https://yandex.com.tr/gorsel/search?text=oring&redircnt=1438111930.1
Ustam oring aklıma geldi de 1cm 10 cm genişler mi? diğer taraftan at desen de baya işçilik zaman alır diye önermedim.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri