Yeni Bilgisayarda Cızırtı Sorunu

Merhabalar, Bilgisayarımı aldığım ilk günden beri oyuna girdiğim saniye hoparlörde cızırtı oluyor. Mouse hareketlerim,TAB tuşuna basmam gibi etkenler cızırtının tonunu değiştiriyor. Araştırdığım kadarıyla sorunun anakarttan olduğunu düşündüm. Firmayı aradığımda topraklama sistemindende böyle bir sıkıntı olabileceğini göndermeden anlayamayacaklarını belirtti. Alternatif olarakta başka evde denememi önerdiler. Öğrenciyim ve şehir dışında okuyorum. Dolayısıyla başka evde deneme gibi bir imkanım yok. Anakartı söküp yollamakta kesin olmadığı sürece düşünmüyorum. Durduk yere 21 iş günü bilgisayarsız kalmak istemem açıkçası. Son zamanlarda farkettiğim bir şey hoparlörün güç tuşu kapalı olsa dahi, (üçlü prize bağlı şekilde.) çok ufak bir cızırtı yaptığını farkettim. Üçlü prizi migrostan akım korumalı olarak aldım. Başka üçlü prizle problemi çözebilir miyim ya da sorunun nerede olduğunu tam olarak nasıl anlayabilirim?

ölçü aletiyle topraklamanı ölç bakalım doğru değerlerde mi?

Sağlam bir üçlü priz ve gerçek topraklamalı bir prizde denemelisin önce.
Topraklamalı olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Üçlü prizimin iyi olduğunu düşünüyorum aslında.
ölçü aletiyle topraklamanı ölç bakalım doğru değerlerde mi?
Dediğim gibi öğrenci evi malumunuz. :) Yalnızca kontrol kalemi var. İş görür mü?

Kontrol kalemide iş görürde sen elektrikten anlıyormusun? Tarif edersek yapabilirmisin? Sonra kaş yapayım derken göz dökmeyelim. Elektrik hata kabul etmez.

Kontrol kalemide iş görürde sen elektrikten anlıyormusun? Tarif edersek yapabilirmisin? Sonra kaş yapayım derken göz dökmeyelim. Elektrik hata kabul etmez.
Prizde bir işlem yapmam gerekirse bulaşmamayı tercih ederim. :D Anlamıyorum diyebiliriz. Yalnız kontrol kalemi ile akımı kontrol edebilirim.

Sen en iyisi yakınlarında bir elektrikçiye üçlü prizi götür ricada bulun sağlammı topraklamalımı diye sor yardımcı olurlar. Yokmu çevrende elektrikçi bakıversin.
Resmini koysaydın bakardık.

Sen en iyisi yakınlarında bir elektrikçiye üçlü prizi götür ricada bulun sağlammı topraklamalımı diye sor yardımcı olurlar. Yokmu çevrende elektrikçi bakıversin.
Resmini koysaydın bakardık.
Elbet vardır fakat bildiğim yok. Bulurum o problem değil. Prizi de göstermem gerekmez mi böyle bir durumda?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri