Yeni alınmış metal halinde lamba yanmama sorunu yardım

serhat1907

Üye
Arkadaşlar selam.kuyumcu vitrininde kullandığımız 70w metal halindeki 2 ampul aralıklı olarak bozuldu.buzulanlar osram power star exellance HQI-TS 70W/WDL...bende tanıdık elektrikciden osramın aynı marka ve özellikli olanından aldım.şimdi ampulleri takıyorum dügmeyi açıyorum ateşleme yapıyor ampul yanmaya başlıyor tam güçlenecekken pırpır edip sönüyor.biraz soğuduktan sonra tekrar ateşleme yapıp yanmaya başlarken tekrar sönüyor.bu kısır döngü devam edip gidiyor.bizim eski saglam ampulu taktıgım zaman tık diye yanıyor hiç bir sorun olmuyor.hatta birisinin balansını ve ignetörünüde yenisiyle degiştirdim sonuç aynı.yanlız şöyle bir durumdan huylandım yeni power ball ampullerin içindeki topun üzerinde helezon şeklinde tel sarılı bizim eskide tel falan yok diğer her tarafları aynı.bu arada bir çifti yeni ampulu belki arızalıdır diye götürdüm yenisini verdiler onlarda aynı...nerdeyse çıldıracam.bu konuda bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar yardım ederse memnun olurum...saygılar.....

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
genellikle bu tür sorunlar ısıdan kaynaklanır.

armatür tasarımı ya da kullanılan ürünün ısı toleransından kaynaklıdır.

ısınınca koruma devreye girer ve lamba söner, soğuyunca tekrar yanar.

ignetür'ü değiştirin tridonig tavsye ederim

ignitörü değiştirmeni tavsiye ederimbirde bağlantılarını kontrol et klemenslerde gevşeklik yada yanık olabilir

Bazi modeller ignatorsuz oluyor.lamba icinden belli oluyor. Ignatorsuz direk bagla.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri