Yeni 3d projeme başladım.

Teşekkürler. Cevap gelmezse riske girip 24 volt denemeyi düşünüyorum. Üzerindeki alü değil sac.

Aliexpressde de nereye bakarsam bakayım bu ürün için 24 volt diyor. Röle gelince 24 v. sisteme geçireceğim.

İki adet 12 volt güç kaynağını seri bağlayarak mı kullansam, bir adet 24v güç kaynağı mı alsam. Ne dersiniz ?

Güç kaynaklarının seri bağlanmasının sakıncalı olduğunu duymuştum. Elektrik/elektronik bölümündeki arkadaşlara danışmakta fayda var.

Isıtıcı tablayı sanırım Ramps kartı üzerinden bağlamayacaksınız (kartı 24 volta revize etmediyseniz). Bu durumda sıcaklık kontrolünü nasıl sağlayacasınız?

Güç kaynaklarının seri bağlanmasının sakıncalı olduğunu duymuştum. Elektrik/elektronik bölümündeki arkadaşlara danışmakta fayda var.

Isıtıcı tablayı sanırım Ramps kartı üzerinden bağlamayacaksınız (kartı 24 volta revize etmediyseniz). Bu durumda sıcaklık kontrolünü nasıl sağlayacasınız?

Hayır, Rampsı o konuda rahatlatacağım. Ancak ısı kontrolünü ve açma kapatma işini o yapacak. Güç kaynağı dediğim, bilgisayar kasalarının kullandıkları değil. 20 amp. adaptörler. Kullananları görüyorum ama ne ile karşılaşabilirim kötü bir durumda.

Ben olsam tehlikeleri nedeni ile, sakıncası olmadığına emin olmadan seri bağlamazdım. Bildiğim, bazı kurallar dahilinde paralel bağlantı olabiliyor, seri bağlantıda ise yük eşit paylaşılmayıp güç kaynaklarından birinin üzerine biniyor. Dediğim gibi bir konu başlığı açarsanız elektrik/elektronik bölümündeki arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Son parça da tamamlandı. Nozzle Soğutma.

Ekli dosyalar

• IMG_0950.JPG
    IMG_0950.JPG
    432.1 KB · Görüntüleme: 71
  • IMG_0951.JPG
    IMG_0951.JPG
    516.6 KB · Görüntüleme: 72
İyi akşamlar. Bir kaç gündür projeye bakamamıştım. Üzerindeki filament küçük bir parçaydı bu yüzden video çekiminden sonra baskıyı durdurmuştum.

Yeni filament rulosu taktım bugün. 4 saatlik bir baskı yaptım. Yaklaşık yarım saat sonra pla kenarlardan kıvrılmaya başladı. Bitime 15 -20 dak. kala baskı zeminden ayrıldı. Biraz ayar için kafa patlatmam gerekiyor.
Baskıda zemin 70 derece. İlk kat 230 sonraki katlar 200 dereceydi.

Bununla birlikte başka bir sorunum daha var. Delikler yuvarlak olması gerekirken biraz oval oluşuyor. Ekte örnekler var. Kenar uzunlukları ok. Bu durum, kayışın düzgün gerginlikte olmamasından kaynaklanıyor olabilir mi ?

Bir de çapraz hareketlerde titreme oluyor gibi. Bunun da kayışla bir ilgisi olabilir mi?

Ekli dosyalar

• IMG_0957.JPG
    IMG_0957.JPG
    645.6 KB · Görüntüleme: 80
  • IMG_0958.JPG
    IMG_0958.JPG
    670.9 KB · Görüntüleme: 79

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931