Yeni 3d projeme başladım.

Konusu '3d Yazıcılar' forumundadır ve mcsultan tarafından 25 Ocak 2017 başlatılmıştır.

1. Yusuf&CNC

Yusuf&CNC Usta Üye

Beğenilen Mesajları:
    851
    Ödül Puanları:
    183
    Meslek:
    Emekli
    Başarılar dilerim.
    %20 gümrük vergisini eklemeyi de unutmayın.

VonalOrdu bunu beğendi.
  2. ibrahim1996

ibrahim1996 Üye

Beğenilen Mesajları:
    166
    Ödül Puanları:
    33
    Meslek:
    ELEKTRİK TEKNİKERİ
    Cevaplarınız için teşekkürler detayları bilmiyordum iyi bir kazanım oldu benim için ileride yapacagım bir gün kendime ait

3. mcsultan

mcsultan Üye

Beğenilen Mesajları:
    153
    Ödül Puanları:
    33
    Herkese hayırlı bayramlar.

Zaman ne kadar çabuk geçmiş. Bir buçuk yıl olmuş değil mi konuyu başlatalı? İlk mesajımdaki tarihi görünce şaşırdım birden.

Bu arada yazıcım o günden beri sorunsuz çalışmakta. (Tahtaya vuruyoruz)

4. Ar-kur-Tek

Ar-kur-Tek Üye

Beğenilen Mesajları:
    205
    Ödül Puanları:
    33
    Meslek:
    Arama Kurtarma Teknisyeni
    @mcsultan
    Ağam..Tecrübelerin ışığında sormak isterim. 1600-1800 Tl ye mâl edilebilecek hazır (çift extrüdeli) bir 3B yazıcımı tavsiye edersin yoksa 1300-1400 bandında kendimizin yapmasını mı tavsiye edersin.Aradaki fark hassasiyet,rijitlik ve stabilazisyon açısından değer mi?

5. mcsultan

mcsultan Üye

Beğenilen Mesajları:
    153
    Ödül Puanları:
    33
    Estağfurullah, ne ağası? Meraklı hobiciyim sadece.

Bahsettiğiniz fiyat aralığında alacağınız cihaz da zaten bir zamanlar bir hobici tarafından tasarlanmış olacaktır. Siz onun tecrübe ederek yaptigi makineyi alacaksiniz. Fise takar, calistirir, kullanirsiniz.

Vaktiniz, merakiniz ve belkide tecrubeniz varsa, sizde aynı cihazı yapabilirsiniz. Arada bir fark olmayacaktir. Hatta kendiniz yaptiginiz icin daha kaliteli parcalar ve belki de daha iyi bir iscilik ortaya koyabilirsiniz.

Cihazi yaparken kazandiginiz tecrubeler ile, bir gun karsiniza cikabilecek teknik bir arizada, sorunun nereden kaynaklandigini bulabilirsiniz. Tabi bu tecrubeyi kazanmak her zaman kolay olmayabilir. Arastirmak icin zaman ve sabira, yapabileceginiz hatalari tolere etmek icin yine zamana ve cuzdaniniza ihtiyac olabilir.

YADA bir yapilmisini alip, kullanir. Sorunla karsilastiginizda urunu aldiginiz yerden medet umar, umdugunuz destegi bulamaz iseniz, biraz cemkirir ve elinizi bulastirmak zorunda kalabilirsiniz.

Ar-kur-Tek bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş