Yemek ısıtıcı termostat bağlantısı

Burada yaptığını yazmıştın çalışmadı mı?
Burada yaptığımın üstüne Bir ustamiz boş ta Kalan ucu sordum orası boş kalmicak lambanın Bir ucunu oraya gir dedi Bir ucu zaten noturde diğer ucu 1 numaralı giriş teydi oradan çıkar diger uca tak dedi

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Çalışıp çalışmadığını kontrol ettin mi? Isıtıyor mu yani?

Çalışıp çalışmadığını kontrol ettin mi? Isıtıyor mu yani?
İki şekilde de lamba yanıyor suyun ısınıp isinmadigina bakamadım yarın bakacam ona ısıtır diye tahmin ediyorum ama termostat belli Bir dereceye gelince Kendi kendine atar mı bilmiyorum işte

Termostatın ucunda uzun kablo şeklinde sensor var onu eskisinin yerine sıkı bir şekilde (zarar vermeden) takarsan sorun kalmayacağını düşünüyorum. Lambanın bir ucunu 1e de taksan 2 ye de taksan ısıtma durumunda iki şekilde de yanıyor mu?

Termostatın ucunda uzun kablo şeklinde sensor var onu eskisinin yerine sıkı bir şekilde (zarar vermeden) takarsan sorun kalmayacağını düşünüyorum. Lambanın bir ucunu 1e de taksan 2 ye de taksan ısıtma durumunda iki şekilde de yanıyor mu?
İkisinde de yanıyor ama ustanın dediği durum şu 1 e taktigimda 2 enerji var lamba sondugunde tekrardan 1 de enerji var

Himm tamam bak soyle yap restansa giden ucada lambanin kablosunu bagla termostat devreden cikinca restansin elektirigini kesecegi icin ve sende lambanin fazini restansin bagli oldugu uca bagladigin icin ayini anda lambada sonucek bosta kalan uc bosta kalsin senin istedigin calisma seklide bu sekilde olur

Himm tamam bak soyle yap restansa giden ucada lambanin kablosunu bagla termostat devreden cikinca restansin elektirigini kesecegi icin ve sende lambanin fazini restansin bagli oldugu uca bagladigin icin ayini anda lambada sonucek bosta kalan uc bosta kalsin senin istedigin calisma seklide bu sekilde olur
Şimdi lamba sonunce su ısınıyor yanınca ısınıyor tam tersi oldu

Şimdi lamba sonunce su ısınıyor yanınca ısınıyor tam tersi oldu
Tamam hallettim dediğiniz gibi yaptım boşta Kalan uc boş kalsın lamba yanınca ısınıyor sonunce ısıtma işlemi bitiyor oldu ucun biri boşta kaldı ama kalsın artık onun tam işlemini daha sonra araştırma yapacam neden böyledir diye

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri