Yazılıma nereden başlanmalı

Merhaba arkadaslar endustriyel yazılıma başlamak istiyorum plc rtu hmı Scada gibi parçaları tanımak bunların yazılım kısmında olmak istiyorum nereden baslamaliyim pyhton mu Java mi HTML CSS yada C+ dillerini mi ogrenmeliyim. Öğrenmek gerekse kaynak nasıl bulabilirim soru cevap şeklinde bu başlığın altında bunları tartışirsak çok sevinirim. cevaplarınız benim için çok değerli şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim [emoji3]

"plc rtu hmı scada gibi parçaları tanımak bunların yazılım kısmında olmak istiyorum"

Önce çalışmak istediğiniz markayı belirleyin. Ardından programlar gelir. Her markanın programlaması farklı.
Genele uyan bir dil olsun derseniz Codesys olabilir ama oda piyasadaki her marka tarafından desteklenmiyor.

Dediğim gibi, siz bu saydığımız işleri hangi marka cihazlarda yapmayı planladığınızı belirlerseniz hedefi netleştirmiş olursunuz.

Siemens, delta, omron, schneider, festo, abb gibi

Siemens abb ve Schneider in cihazları revasta diye biliyorum bu markalar üstünde kendimi geliştirmek isterim açıkçası bunların programlanması montaj bağlantısı gibi bilgiler benim için çok iyi olur açıkçası

"plc rtu hmı scada gibi parçaları tanımak bunların yazılım kısmında olmak istiyorum"

Önce çalışmak istediğiniz markayı belirleyin. Ardından programlar gelir. Her markanın programlaması farklı.
Genele uyan bir dil olsun derseniz Codesys olabilir ama oda piyasadaki her marka tarafından desteklenmiyor.

Dediğim gibi, siz bu saydığımız işleri hangi marka cihazlarda yapmayı planladığınızı belirlerseniz hedefi netleştirmiş olursunuz.

Siemens, delta, omron, schneider, festo, abb gibi
Siemens abb ve Schneider in cihazları revasta diye biliyorum bu markalar üstünde kendimi geliştirmek isterim açıkçası bunların programlanması montaj bağlantısı gibi bilgiler benim için çok iyi olur açıkçası

Siemensten başlayın öyleyse. Forumda ve internette program linkleri ve kullanım bilgisi var. Kurulum ve tanışma sizden, sonrası için bizler buradayız.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri