Yazıcıdan çıkan motoru nasıl beslemeliyim?

pasif soğutucu yerine fan düşün, lokasyon bursa yazmışsın, neresindesin bilmiyorum ama mutlaka bir elektrikçi elektronik malzeme satan bir yer vardır git adaptörünü oradan al, alırken de sağlamlık testi yap yani çalışıp çalışmadığını kontrol et. benim malzeme deposundan aldığım adaptör dükkanda çalışmadı . geri götürüp değiştirdim ama olası senaryo (ben nereden bileyim onu açıp açmadığını veya hatalı kullanıp yakmadığını) şeklinde oluyor.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
pasif soğutucu yerine fan düşün, lokasyon bursa yazmışsın, neresindesin bilmiyorum ama mutlaka bir elektrikçi elektronik malzeme satan bir yer vardır git adaptörünü oradan al, alırken de sağlamlık testi yap yani çalışıp çalışmadığını kontrol et. benim malzeme deposundan aldığım adaptör dükkanda çalışmadı . geri götürüp değiştirdim ama olası senaryo (ben nereden bileyim onu açıp açmadığını veya hatalı kullanıp yakmadığını) şeklinde oluyor.
Fan belki olabilir. Bir şekilde tutturmaya çalışırım ama fsydasi olur mu?

Küçük saniyede böyle malzeme satan yerler vardı. Belki orada vardır. Letgo'da buldum, 5-10 Amper. Onlar olur mu peki.

Fan belki olabilir. Bir şekilde tutturmaya çalışırım ama fsydasi olur mu?

Küçük saniyede böyle malzeme satan yerler vardı. Belki orada vardır. Letgo'da buldum, 5-10 Amper. Onlar olur mu peki.
letgo da garanti değil. ve fan her zaman işe yarar 10 amperlik bir tane hatta mervesan al

letgo da garanti değil. ve fan her zaman işe yarar 10 amperlik bir tane hatta mervesan al
Nereden bulabilirim o markayı? İnternette doğru düzgün yok. Malzemecilerde olur mu? Bir de ayarlı gibi olsun diye düşündüm, internette dc ayarlayıcı var, onun ile birlikte voltajı düşürüp arttirilabiliyormus. Olursa ondan düşünüyorum.

Elimde ekte gördüğünüz parçadan var. Bu televizyonun içinden çıktı. İşimi görür mü?

Ekli dosyalar

• 16144353513527494029302617496903.jpg
    16144353513527494029302617496903.jpg
    116.2 KB · Görüntüleme: 4
  • 16144353761393730357516966306354.jpg
    16144353761393730357516966306354.jpg
    183.6 KB · Görüntüleme: 4
o trafolar işe yaramaz, psu olabilir, al sana bir link bizim forumdan bir arkadaş yapmış

Öncelikle sondan başa doğru gideyim, motor 14 volta kadar kaldırıyor muhtemelen. Daha önce bu motorlara 16V verdiğim de oldu. Yanmamisti ama bu sefer çok isinacaktir. 5 amper LED trafosu alma fikri olabilir. Fiyatları nasıl bakmadım ama inceleyecegim. Soğutucu fikri olabilir ama motorun olduğu alan biraz dar. Onun yerine yatay şekilde yapmayı deneyebilirim. Ya da elimde amfi sogutucudan kalan küçük metal parçalar var. Onları tutturabilirsem onları denerim.

Bir de bu trafoyu nereden temin edebilirim internet dışında. Elektrikcilirde bulunur mu? Veya Letgo'dan bilgisayar PSU gibi bir şey mi baksam daha mantıklı? Letgo'da var mıdır LED trafosu?
PSU bakacaksan, PSU'yu da tetikleyim açıyorsun, ona da bir buton ayarlıyorsun, PSU daha ucuz olduğu için alabilirsin, TRAFO ucuzsa da trafo alırsın.

bilgisayarcılara git eski bile olsa al
Ustam bazıları PSU değil C4 oluyormus. @Akif9748'in elinde kalmıştı bir tane dandik PSU. Ben tam güçte çalıştırmayacağım için marka fark eder mi? Bir de bir arkadas okullar açılınca bozuk PSU verecekti bana, kendi bilgisayarindaki bozulmuş. Onu bir şekilde değerlendirim belki.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri