Yayılı Gerilim Düşümü Hesabı

Selam Arkadaşlar

programın kabası bitti. Öncelikle sizden ricam incelemenizi ve görüş ve önerilerinizi bekliyorum.
Program üzerini açıklayıcı olmasını istediğim için genel ifadeler kullanmaya çalıştım. Bu ifadelerde yanlışlık gördüğünüz ve düzeltilmesini istediğiniz yerler varsa beklerim.

Program da sıkıntı görülmezse eğer ve tamam derseniz. Geliştirmeye çalışacağım.

İndirmek için:
https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/yayili_gerilim_dusumu_hesaplama-zip.47075/

Not: Hesaplama sırasında hata verirse eğer, Başlat/Denetim Masası/Saat, Dil ve Bölge Altında Bulunan; Klavyeleri ve Diğer Giriş Yöntemlerini Değiştir/Biçimler/Ek Ayarlar'da bulunan Ondalık Simgesini . (NOKTA) yapınız lütfen.

Ekli dosyalar

• Yayili_Gerilim_Dusumu_Hesaplama.zip
    28.4 KB · Görüntüleme: 58
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Oldukça kullanışlı görünüyor.Güçlerin kw olarak girilmesi ( yayılı yükler hariç ) daha uygun olabilir.Paralel ilet-
ken sayısınında 10-12 olması daha iyi olur.Trafo çıkışında 1x kabloda kullanılıyor olabilir.Elinize sağlık.

Son düzenleme:
Oldukça kullanışlı görünüyor.Güçlerin kw olarak girilmesi ( yayılı yükler hariç ) daha uygun olabilir.Paralel ilet-
ken sayısınında 10-12 olması daha iyi olur.Trafo çıkışında 1x kabloda kullanılıyor olabilir.Elinize sağlık.
Teşekkür ederim hocam
1) Watt olarak kalırsa sevinirim :)
2) Parelel iletken ile ilgileneceğim
3) 1x kablolarla 3x kabloların K katsayısı aynı galiba diye biliyorum.

---------
Elinde armatürlerin gerçekte çektiği güçlerle ilgili tablo olan varmı ?
yanlış bilmiyorsam 250 W sodyum buharlı armatür 270 W çekiyor.
temin edersem 1 günde aydınlatma gerilim düşümünü de entegre edeceğim aynı program içerisine

Son düzenleme:
Program bitti bence,
Değerli arkadaşlarım ve Hocalarım kontrol edermi lütfen.

Aydınlatma gerilim düşümü bölümü eklendi.

Ekli dosyalar

• Yayili_Gerilim_Dusumu_Hesaplama.zip
    31.8 KB · Görüntüleme: 54

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri