Yatar daire butondan çalışmıyor

iSuat

Üye
Merhaba, yatar dairenin butonu tutukluk yapıyordu(ben öyle zannediyorum), çalışmamaya başladı. Kontaktörde problem bar dendi değiştirdim, sorun düzelmedi kontaktörün üzerindeki butona basınca çalışıyor ama butonlar ile çalışmıyor. Butonu da değiştirdim yine işe yaramadı. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kontaktör üzerindeki butonumsu küçük parça ile her seferinde sorunsuz çalışıyorsa ve butonda değiştirildiği halde, butondan çalıştırmada tutukluk devam ediyorsa buton kablolarının diğer ucunda bağlı olduğu noktaları gözden geçirin.

Butonun bağlı olduğu kablonun diğer ucundaki vidalar gevşemiş veya bu kablolar kırılmış-zedelenmiş olabilir.

Pano ve panel olarak iki tarafta aynı butonlar var. Sadece bir tarafta stop ondan şüpheleniyorum ama stop için ön paneli sökmem gerekiyor kablosunun hangisi olduğunu bulmak imkansız bütün kablolar aynı renk. Dediklerinizi deneyeceğim teşekkür ederim.

Kontaktör üzerindeki butonumsu küçük parça ile her seferinde sorunsuz çalışıyorsa ve butonda değiştirildiği halde, butondan çalıştırmada tutukluk devam ediyorsa buton kablolarının diğer ucunda bağlı olduğu noktaları gözden geçirin.

Butonun bağlı olduğu kablonun diğer ucundaki vidalar gevşemiş veya bu kablolar kırılmış-zedelenmiş olabilir.

Ön paneldeki stop düğmesi eskimiş onu ve emniyet butonunu değiştirdim çalıştı. Teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri