yaskawa sgdv 1r6a11b 200

yasin_oral

Üye
Arkadaşlar ben bugün buraya yeni üye oldum.
öncelikle bu forumu açan arkadaşlara teşekkür ediyorum.
fabrikamızda yaskawa sgdv 1r6a11b 200V sürücüsü a100 hatası verdi. bizde istanbulda 2 kart tamircisine getirdik yapamadılar. daha önceden elimizde yine arıza yapmış aynı kodda sürücü vardı. çinden birebir aynı sürücüyü isteyip yeni gelene arıza yapanın soket girişli kartını takıp çalıştırıyorduk. son istanbula kart tamiri yapan arkadaşlar gelmişken yazılımıda alıp yedek olsun dediler keşke demeseydiler. boş olan sürücedeki yazılımı çekip yeni a100 hatası veren ama yazılım olan karta yüklediler yanlışlıkla. bu sürücüler yanyana 5 adet bir tanesi farklı 4 adet aynısı ben diğer sürücülerden sigma programıyla diğer sürücülerden yazılım çekip attım. ama (0)derece pozisyonu ve (180) derece pozisyonu doğru diğer motor ters döndüğü için 90 pozisyonu 270 270 pozisyonu 90 derece pozisyonu gösteriyor. çinden aldığımız makina satan şu anda 1000 dolar istiyor sadece parametre dosyasına. bilgsi olan veya telefonla ulaşabilceğim yardımcı olacak arkadaşlardan yardım bekliyorum. tşk ederim.

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar her türlü elektronik kart tamiri konusunda yardımcı olmak isteriz. İyi günler

Sadece motorun dönüş yönünü mü değiştirmek istiyorsunuz ?
Sadece motorun dönüş yönünü mü değiştirmek istiyorsunuz ?
Eğer öyle ise ekteki dosyadaki gibi Pn000.0 , Pn000.1 yapmanız gerekiyor. Yada son hane 1 ise 0 yapmanız gerekiyor. Bende bu servo ile bir proje yapmıştım ve bendeki de müşterideyken bozulmuştu Bursa RMK makina bayisine gönderip tamir ettirmiştik

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    40.2 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt