yaskawa motor sürücü ayarları

ugr54

Üye
Merhaba,

Motor sürücüsünün iç kısmını açtığımda kart üzerinde 4 adet ayar düğmesi var. Üzerlerinde
MAXSPEED-GAİN-STAB-BIAS yazıyor. Maxspeed tamam hızını ayarlıyor. Değiştirdiğimde bir fark görüyorum
ama diğerleri ile oynadığımda bir fark yok gibi. Peki ne işe yarıyor diğer düğmeler.Neyi ayarlıyorlar. Anlamları ne? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bahsettiğin butonlar deaktif durumda olduğundan işlem görmüyor. parametrelerden aktif edebilirsin, bizde yaskawa kullanıyoruz ihtiyacın olan parametrelerde yardımcı olabilirim

Maxspeed ve gain düğmelerinin ayarları ile oynadığımda istediğim olayı elde ediyorum. Motor kalkışı çalışması istediğim gibi oluyor. Stab ve bıas düğmelerini sıfır konumunda bırakıyorum. Bu şekilde çalışsam sıkıntı yaşarmıyım ? Kalkış-rampa ayarı vs. gibi şeyler için mi o tuşlar. Bana bir sıkıntı oluşturur mu ? Teşekkürler.

ne amaçla kullandığınızı bilemediğimizden dolayı neyin doğru neyin yanlış olduğunu, sizin gözlemleyip karar vermeniz gerekir. fakat yumuşak duruş ve kalkış elbetki önemli,

ne amaçla kullandığınızı bilemediğimizden dolayı neyin doğru neyin yanlış olduğunu, sizin gözlemleyip karar vermeniz gerekir. fakat yumuşak duruş ve kalkış elbetki önemli,
Asıl demek istediğim maxspeed=maximum hız ( sürücü bağlı olduğu motoru en yüksek hızında çalıştırıyor) gibi yani anlamları ne?
Gain= ?
Stab= ?
Bıas= ?
Bu tuşlar neyi ayarlıyor ? Teşekkürler
IMG_20170617_221326.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu