Yardim rj45'i r232' ye (db9) dönüştürme

Merhaba arkadaşlar şuan üzerinde çalıştığım bir servo motor sürücü devresi var. Özel yapım bir cihaz.
Cihazı programlayabilmem için pc nin com portundan hyperterminal üzerinden bağlanmam gerekiyor. Cihaz üzerindeki haberleşme portu rj 45 ve rj 45 in sadece 3,4,5,6 nolu pinlerini kullanmışlar. Sürücüyü pc ye bağlayabilmem için bir ucu rj45 diğer ucu ise db9(rs232) kablo yapmaya ihtiyacım var. Fakat sürücü hakkında fazla bilgim olmadığından hangi protokolü kullanıyor bilmiyorum. Bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim ve mümkünse eğer kablo bağlantı şemasınıda gönderirlerse dahada memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bugün kart üzerinde biraz araştırma yaptım. kartta ICL3232CB isimli bir entegre kullanmışlar. Kart üzerindeki RJ45 portunun 3 nolu bacağına entegrenin 8 nolu bacağı ( R2/in ) ,RJ45 in 4 nolu bacağına entegrenin 14 T1/out bacağı , RJ45 in 5 nolu bacağına entegrenin 13 nolu T1/out bacağı ,
RJ45 in 6 nolu bacağına gnd bağlı. buna göre rs232 kablo bağlantıları nasıl olmalı ? yani hangi uç td , rd , dsr , dtr , dcd yada başka birşey bunu söylerseniz çok sevinirim.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt]Arka Arkaya mesaj atmak yasaktır Lütfen yukarıdan düzenle seçeneğini kullanınız

DÜZENLEME:görkem
[/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size]

db9 konnektörün dişi olacak.

rj45 4 nolu bacak db9 da 2 nolu bacağa.
6 nolu bacak (toprak) db9 da 5 nolu bacağa.

db9 da 3 nolu bacak rj45'te 3 veya 5 nolu bacağa.
db9'da RTS bacağı rj45'te 5 veya 3 nolu bacağa.

ICL3232 3.3 volt rs232 sürücüsüdür. Bunu süren mcunun adını, ICL3232'nin 9,11, 12 mcu da hangi bacaklara gittiğini belirtirsen daha kesin bilgi alma ihtimali var.

yardımınız için teşekkür ederim.
Sorunumu hallettim müsait bir zamanda siteyede yayınlarım.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri