Yardımlarınızı Bekliyorum

dark_sky

Üye
Dün bir iş merkezinde ilk kompanze denememi yaptım otamasyon temelli oldugum için kurulumda zorlanmadım ayar kısımlarının bir bolümunde entesten destek aldım Rölem (rgr 3 12cs) ve kapasitorlerim çalısıyor. Ancak bu işin ceza ve cezaya kalma konusunda tahminlerım dısında bir bilgim yok Ben her hangi bir cap yada induktif deger girmedim guç katsayılarını 1 yaklasık tutmak cezaya kalmamak icin yeterli olurmu ve bir fazın katsayısı gosterilirken - işareti cıkıyor ör.-995 gibı bu bir sorunmudur şimdiden tesekurler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
-995 bir miktar kapasitif olduğunu gösteriyor ancak sorun değil, günlük yada haftalık sayaç değerleri esas performansı gösterecektir. Endüktif Eri (5.8.0) Kapasitif Krc (8.8.0) ve aktif T (1.8.0) değerlerini günlük alıp endüktif farkın aktif farka oranı %20 ve kapasitif farkın aktif farka oranı %15 i geçmiyorsa (%10 ların altında olması daha garanti) sorun yok demektir.

oranlarin hesaplanmasinda rakamsal ornek verebilirmisin. Ilgilendigin icin saol

Elektrik Sayaç değerlerini birer gün yada hangi aralıkta alırsanız bu iki tarih arasındaki Eri değişimi =Er2-Er1, Krc değişimi=Krc2-Krc1, ve aktif tüketim değişimi T= T2-T1 olup %Eri=100*Eri değişimi/ T, %Krc=100*Krc değişimi/ T olup Eri değişimi aylık bazda %20 den az olmalı, Krc de %15 den az olmalı.

dimamik profesyonel üye paylaşımlarınız için teşekkürler çok faydalı oldu.

benim butun zamanim seyahatla geciyor aylik periyoduk bakim yapmak zorunda oldugum entegre tesisler var kompanzeyi takip edebilecek bir imkanim yok gerekli alt yapimda yok bu isi yapma nedenim biraz hatir gonul oldu yok sa alanim disindaki isleri kesinlikle ustasina bi¤

duzenli olarak takip yapamicam yarin kisa bir zaman ayirip panoyla ilgilenecem cezaya kalmamasi icin pratik onerileriniz varmi ugrastirdigim icin kusra bakma

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri