Yardımcı Kontrol Elemanı Elektrik müh.

  • Konbuyu başlatan torex
  • Başlangıç tarihi

torex

Üye
Katılım
22 Eki 2006
Mesajlar
369
Puanları
1
Yaş
43
Bi firmada elektrik müh. yardımcı kontol elemanı olarak çalışaya başlayacağım. Fakat bazı konularda çekincelerim var. Kontrol yapılmadan onaylamaların yapıldığı ve bu işin sorumluluğu konusunda kulağıma gelen kötü şeyler var. Bu konuda çalışan ve bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim. Teşekkür ederim..
 

digitalist

Üye
Katılım
27 Ağu 2006
Mesajlar
289
Puanları
6
Yaş
59
Erolgke arkadaşım;
Kontrolünü yapacağın şey bir iş mi, yoksa bir ürün mü..? Yapacağın son kontrol mü açıklamamışsın.
Farketmez, üründe olsa, işte olsa o ürünü üreten / işi yapanın başta onaylaması, imzalaması veya işin/ürünün çıktı formunu kendine ait olan bir mühürle mühürlemesi veya onaylaması gerekir. Her iş yerinin farklı uygulaması olabilir. O işe/ürüne ait işin başlangıcından veya ürünün ilk aşamasından son aşamasına kadar çeşitli işlemlerden geçtiği, bu işlemlerin İŞ AKIŞ FORMU'nda madde madde açıklanması, her aşamada kimlerin o işi yaptığının kayda alınması, yapılan iş sonunda o madde(ler)nin o kişi(ler) tarafından imzalanması gerekir. Başkasının yaptığı hatalı iş ya da ürünü sen son kontrolü yaparken birkaç dakikada farkedemeyebilirsin, neden imza atıp/onaylayıp başkasının hatasından sorumlu olasın ki..?
 
Konu Sah

torex

Üye
Katılım
22 Eki 2006
Mesajlar
369
Puanları
1
Yaş
43
gigitalist cevabın için teşekkür ederim. Bahsetmeyi unutmuşum konu yapı denetim firması bu konuda çalışan veya tanıdığı çalışan varsa işlemlerin nasıl yürüdüğü konusunda bilgi verirseniz sevinirim.
 

Forum istatistikleri

Konular
117,192
Mesajlar
825,678
Kullanıcılar
426,699
Son üye
farozcan

Yeni konular

Üst