Step motor ile çalışan bir eksenin dokunmatik ekrana girilen cm değerine göre hareket etmesi nasıl sağlanır

step motor ile çalışan bir eksenin dokunmatik ekrana girilen cm değerine göre hareket etmesi nasıl sağlanır plc ile olur mu ?

Mesela kullanıcı ekrana 52 girdi bunu sistem 52 cm olarak anlayacak ve 0-52 arasında veya 0-55 arasında hareket edecek 100 ve üzerinde değer girerse hareket etmeyecek olan bir çalışma sistemi plc ile olur mu? olursa nasıl olur

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Plc ve ekran ile yapabilirsin.
1-) motorun bir turunda kaç pulse geliyor ve bir tura karşılık kaç mm ilerliyor önce bunları ölç. Sonra gerekli matematiksel hesabı yapıp istediğin mesafede ilerletebilirsin.
2-) Panel içerisinden ilgili alanda max min limit ayarı yapabilirsin. Veya plc içinde sorgu yapıp 100 veya üzerinde ise çıkış vermezsin

Bu Ekran ile PLC (Akıllı Röle) yi haberleştirebilecekmisiniz...?
Delta'ya bakın bence...

çok pahalı geldi bana 900 tl bunun 2 katı fiyatı var olmaz derseniz onu alıcam tabi ki hiç denemedim riske girmek istemiyorum.

Sizin seçtiklerinizde haberleşme bir şekilde mümkün olsada sizi aşar..
Delta PLC ---DVP14SS211R --- 116 Dolar
Ekran--------DOP-B03S211 --- 180 Dolar
Kablo-------DVPACAB2A30--- 11 Dolar..
Fiyatlar liste fiyatıdır... %40 iskonto ile alırsın..
Ekran ucuzolsun diye 4,3 inch işinizi görür herhalde.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri