Yardım > Pic 16f877-Rs232

Pic 16f877 ile 30 tane input bilgisi almak istiyorum yalnız bunları anlık olarak visual basic te hazırladığım programda görmek istiyorum rs232 ile sürekli haberleşme içinde olması için nasıl bir kart yapmam gerekir?
Çizimini yapabilen bir arkadaş varsa memnun olurum.Teşekkürler iyi forumlar.

Pic 16f877 ile 30 tane input bilgisi almak istiyorum yalnız bunları anlık olarak visual basic te hazırladığım programda görmek istiyorum rs232 ile sürekli haberleşme içinde olması için nasıl bir kart yapmam gerekir?
Çizimini yapabilen bir arkadaş varsa memnun olurum.Teşekkürler iyi forumlar.

inputlarınız eğer 5v ise portları giriş olarak ayarlayıp kullanabilirsiniz değişik gerilimler kullanacaksanız optocuplor yardımıyla yada röle ile girişe 5v gelecek şekilde kullanabilirsiniz seri iletişim içinse max232 vb bir entegre kullanarak bilgisayarın seri portuyla kullanabilirsiniz.hangi dille yazacaksınız donanım olarak sitede seri iletişim ile ilgili örnekler var devrenizle birleştirip kullanabilirsiniz..

RS232 artık eskide kaldı, devreyi usb üzerinden yapsanız daha uygun olur... USB CDC veya USB HID olarak yapılabilir...

giriş sayısıda artırılabilir sadece 30 adetle sınırlı kalmayabilir. gelen verilerin değişim hızları hakkında bilgi vermemişsiniz,, daha ayrıntılı bilgi verriseniz daha ayrıntılı bir cevap verebilirim...

RS232 artık eskide kaldı, devreyi usb üzerinden yapsanız daha uygun olur... USB CDC veya USB HID olarak yapılabilir...

giriş sayısıda artırılabilir sadece 30 adetle sınırlı kalmayabilir. gelen verilerin değişim hızları hakkında bilgi vermemişsiniz,, daha ayrıntılı bilgi verriseniz daha ayrıntılı bir cevap verebilirim...

bilgisayarın usb portunu pic ile haberleştirerek bilgisayardan usb üzerinden picin b portuna bağlı ledleri yakıp söndürebilen bir örnek varmı elinizde yada usb pic haberleşmesi ile ilgili basit bir örnek sayın patan_mustafa..

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri