(yardım) motor sarımı için numaratör

Hayati

Üye
merhaba bu sitede yeniyim , bir konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum , sorum şu:
bobinaj mesleğini daha iyi kavrayabilmek için mekanik bir çıkrık yaptım ama bunun için sayıcı bir numaratöre ihitiyacım var piyasada bulamadım elektronik devrelerle sayıcı yapamazmıyım. Şimdiden teşekkür ederim ,

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sayma işlemini mekanik çıkrık üzerine yerleştrilen mekanik numaratör ( Sayıcı ) ile yapailirsiniz. eğer bulamadıysanız.

Bunun için bir hesap makinasına ihtiyacınız olacak,

Hesap makinasının = eşittir tuşundan paralel iki kablo alıp çıkrık üzerindeki butona bağlayacaksınız,

Sayma işlemini yapabilmesi için

Sarım yapmadan önce 1+1 deyip o anki sarım için bir defaya mahsus olmak üzere hesap makinası üzerindeki = eşittir tuşuna basacaksınız.

Sonra çıkrık kolunu her çevirişinizde çıkrık üzerindeki çubuk butona basacak böylece sayım işlemi başlayacaktır. (Denenmiştir. )

Ekli dosyalar

• sayıcı.JPG
    sayıcı.JPG
    38.5 KB · Görüntüleme: 76
Moderatör tarafında düzenlendi:
Mekanik ve optik sayıcılardan çok var. Mekanizma yaylı olabiliyor ve dişli sistemli oluyor. Sana en yakın endüstri meslek lisesi elektrik bölümü veya bobinajcılara git, mekanizmayı orada gör derim.

Bu arada MeSut. sistemini ilk kez duydum. Güzel metod. Paylaşım için teşekkürler...

sayın mesut

Öneri güzel teşekkür ederim, en kısa zamanda deneyeceğim.

Aradığınız numaratör bobinaj malzemesi satan malzemecilerde ve ya hacı malzemesi satan yerlerde var ;) ucuzda 6 ytl gibi bir para kolay gelsin.

MeSut. bey bu arada hesap makinası fikriniz çok güzeldi. ;)

reklam yapmak gibi olmasında bu mesut abinin dahiyane fikirlerine hayranım. ;D

bu hesap makinası fikri çok güzel, ilginç bir fikir, denenmiş bile, yaratıcılık demekki bu .

mesut beye teşekkur ederim her kesimin aklının ucundan bile gcmez bu fikir

Fazla sipir sarıldığında,sökülürken çıkarma yapması için ne yapılmalı.Teşekkürler.

amatör.usta ' Alıntı:
Fazla sipir sarıldığında,sökülürken çıkarma yapması için ne yapılmalı.Teşekkürler.
son sayıdan 1 çıkarırız (manuel olarak) = tuşu her tetiklendiğinde yine aynı işlemi yapar ve her defasında 1 çıkarır böylece geri sayım da yapılmış olur saygılar...
bu arada sn Mesut iyibir fikir bulmuş tebrik ederim hiç aklıma gelmemişti hesap makinasından sayıcı yapmak

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri