yardım elektrikli paspas

Merhaba arkadaşlar paspas üzerine iki sıra baştan sona kadar sağlı sollu tel dönüp bu teller ile üzerine basıldığında çok küçük miktarda elektrik çarpmasını istiyorum. örneğin bilgisayarımda statik elektrik var ve her kasaya dokunduğumda küçük bi elektrik çarpması oluyor böylesi bi şey yapmak istiyorum öneriniz ne olurdu. Nasıl yapabilirim.

Sinek öldürücü al kullan ;).

İlk başta belirtiyorum bu mesajım kişisel değildir. Konu sahibi arkadaşımız üzerinize direkt alınmayın.

Bu ne meraktır anlamıyorum. Bir arkadaşımız Elektrikli çit yapmaya çalışıyordu şimdide siz elektrikli paspas..

50 volt ve üzerinin insan sağlığı için ölümcül tehlike oluşturduğu gerçeği var. bir paspas üzerinde ayakkabı üzerinden insanı çarpmak için ne kadar gerilim gerektiğini nasıl hesaplayacaksınız? Her ayakkabının yalıtkanlık kapasitesinin farklı olduğu ve insan teninden ne kadar akım geçeceğini nasıl hesaplayacaksınız?

Ya bu tehlikeli işleri bırakın ya..

Bu yapacağınız ŞEYDEN biri zarar görecek ölecek yada sakat kalacak bunun tüm sorumluluğunu kim taşıyacak..

İlk başta belirtiyorum bu mesajım kişisel değildir. Konu sahibi arkadaşımız üzerinize direkt alınmayın.

Bu ne meraktır anlamıyorum. Bir arkadaşımız Elektrikli çit yapmaya çalışıyordu şimdide siz elektrikli paspas..

50 volt ve üzerinin insan sağlığı için ölümcül tehlike oluşturduğu gerçeği var. bir paspas üzerinde ayakkabı üzerinden insanı çarpmak için ne kadar gerilim gerektiğini nasıl hesaplayacaksınız? Her ayakkabının yalıtkanlık kapasitesinin farklı olduğu ve insan teninden ne kadar akım geçeceğini nasıl hesaplayacaksınız?

Ya bu tehlikeli işleri bırakın ya..

Bu yapacağınız ŞEYDEN biri zarar görecek ölecek yada sakat kalacak bunun tüm sorumluluğunu kim taşıyacak..
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. 15 yılı sanayide geçmiş (tehlike faktörü), 2 yılı savcılıkta katip (tehlikenin cezai sonucu) gibi unsurların bilincinde olan 32 yaşımda bir bireyim. Yapmak istediğim şeyde akım bir ayakkabının içinden geçmeyecek, sadece ve sadece evimdeki yavru kediyi öldürmeye çalışan sokak köpekleri ile büyük kedileri caydırma amaçlı Statik, öldürmeyen, sadece caydırıcı, çok düşük voltajda, bir şey olacak. Fakat duyarlılığınız için teşekkür ederim.

Pilli cihazdan bahsettim uçları yüksek voltaj raket kısmını söküp paspasa döşe

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri