yardım edin kardeşlerim (sektör seçimi)

arkadaşlar meraba...ben Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği 4.sınıf öğrencisiyim...son sınıfa geldiğimden dolayı biraz paçam tutuştu diyebilirim...kendimi mesleki anlamda geliştirmek istiyorum...sizce fabrikalar ve bu alanda işverenler tarafından önemli bulunan kriterler nelerdir??? kendimi o yönde geliştirmek istiyorum..(örn:plc,cnc,otomatik kontrol,otomasyon,mikroişlemciler,programlama,çizim programları,yabancı dil...) yardımcı olursanız çok sevinirim... ayrıca mesajınızı bu konularda sıfır diyebileceğiniz birine yazıyormuş gibi yazarsanız tamm süper olacak :-[

düzenleme: MuraTh
konu açarken başlık seçimine dikkat ediniz.
konu başlıgı konunun özeti olmalıdır.

PLC bilgisi ve motor kontrol bilgisi (Yıldız üçgen-yumuşak yol vericiler- hız kontrol cihazları gibi..); otomatik kontrol çok önemli, Bununla birlikte sensörler (indüktif,kapasitif,optik,ultrasonic..) hakkındada bilgi sahibi olursan avantaj kazanırsın.

bence git bi fabrikaya staj yap ama azda olsa bişeyler öğrenmek için çok ii bi mesleğin var fazla söze gerek yok

Kendini en çok neye yakın görüyorsan ona yönel..Çünkü mesleği en başta sevmek önemli..Seven zaten başarılı olur..

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,909
Son üye
T_K

Yeni konular

Geri