Yararlı şeyler

elektronikmuh

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Youtubedan programsız videoları indirmek

Ayrıca linkleri otomatik yeni sekmede açmak için farenin ortadaki topuyla tıklayabilirsiniz.

Whatsupta önemli dosyalara heryerden ulaşmak için yaptığım yöntem
1- DosyaPaylasim adında bir grup oluşturup gruba birini ekleyip sonra hemen çıkarın, böylece grupta yalnız siz varsınız.
2- Sürekli lazım olan bilgileri bu gruba paylaşırım, örneğin iş yeri konum bilgisi(birine yollamak için), HES kodu, pdf dosyaları, önemli forum ve belgeler vs.. vs...
3- Bu bilgilere bilgisayardan whatsup webten de erişebilirim, yada bilgisayardaki bir dosyayı oluşturduğum bana özel gruba atıp telden erişirim vs. vs.

At-Silah-Avrat- Ekran Alıntı Aracı(Snipping Tool)

Önemli notlar

- Windows Ekran Alıntı aracı ile aldığınız görüntüleri otomatik olarak hafızaya kopyalar, forumda mesajlara yanıt verirken Ctrl+V tuşu veya sağ tık yapıştırla aldığınız görüntüyü DIREKT(dosya ekleye gerek kalmadan) ekleyebilirsiniz.
- Snipping tool ile alınan görüntüler whatsup web mesaj kısımlarına direkt yapıştırla yollanabilir.(Bunu çok kullanıyorum)
- Snipping tool ile alınana görüntü direkt yapıştırla painte yapıştırıp resmi edit edip tekrar, ekran görüntüsü alıp ilgili yerde kullanıyorum, çok pratik ve hızlı.
- Snipping tool ile alınan görüntüyü Outlook kullananlar için, maillerde açıklayıcı görüntüler vermek için mail yazma metin kısmında direkt yapıştırla ekleyebiliyorsunuz.(Bunuda sık kullanıyorum.)
- Yazılımlarda verilen tüm hata mesajlarını mutlaka Snipping tool ile alırım bir kenara koyarım.
- Web sitelerinde önemli gördüğüm yazı veya bilgiyi hemen Snipping toollarım
- Hala windows görev çubuğuna "Snipping Tool" u eklemiyecek misiniz? :eek:)
Evet, Ekran Alıntı Aracı(Snipping Tools) olmassa olmazım, nasıl kullanıldığı ile ilgili detaylı bilgi:

Son düzenleme:
Halen kullanmayan varsa:
PC için adblock
Android için Youtube Vanced

Çöken PC den verileri almak için
Usb den çalışan 300 megabayt civarında işletim sistemi SLAX.
Kurduğunuz usb belleğin kalan kısmını normal kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Brave Browser. Dahili Ad block ve sitelerdeki izlenmeleri engelliyor. Aynı zamanda açık kaynak kodlu. Bir de reklam görüntüledikçe reklam kazançlarının %40 civarını kullanıcılara dağıtıyorlar. Reklam dediğim ana sayfada çıkıyor. Ayarlardan kapatabilirsiniz.
1621005137141.png

Sağ köşeye bakabilirsiniz. 5.33 USD birikmiş.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri