Yaptığım mühürleme doğru mu?

Merhaba arkadaşlar bu işlerle yeni yeni uğraşmaya başladım aşağıda fotoğrafı bulunan devremde yapmak istediğim sistemin son aşamasına gelmiş bulunmaktayım son aşamada ise mühürleme ile dc motoru tek yönde döndererek ilk konumuna gelmesini sağlamak istiyorum fakat bu hali ile butona bastığımda motor bir türlü mühürlenmiyor yalnızca bastığım an da motor biraz hızlanıyor sonra hızı sıfıra doğru gidiyor. Yaptığım mühürleme mi yanlış yoksa kullandığım malzeme mi? yardımcı olursanız çok sevinirim

Mühürleme yanlış ancak iş onunla da bitmiyor. Tam olarak yapmak istediğin nedir. Bu şekilde mühürlemeyi doğru yaparsan bu seferde motor ilk noktaya geldiğinde durmayacaktır. O yüzden limit Swich kullanman lazım...

dediğin gibi başlangıç noktasına gelince motorun durmasını istiyorum. ona da bir çözüm bulamadım ama :D peki bu mühürleme yanlışsa ne yapmam gerek doğru mühürleme için, sistem başlangıç konumuna geldiğinde durmasını sağlamam için de ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ne yapmam gerek?

Halletmiş bulunmaktayım fakat proteus, röle anahtarlarının yönünün değiştiğini göstermiyor neden aceba?

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri