yaptığım kompanzasyon panosunu herhangi bir resmi kuruluşa onaylatmama gerek va

zefiran

Üye
kompanzasyon panosunu faaliyete geçirdikten sonra herhangi bir resmi kuruluşa onaylatmaya veya kontrol ettirmeye gerek varmı arkadaşlar .bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim sevgili meslejktaşlarım 8)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Daha önce hiç böyle bi uygulamayla karşılaşmadım sık olarak fabrika ve atölyelerde kompanzasyon sistemi kuruyorum ama da şimdiye kadar hiç böyle bi uygulamauya rastlamadım böyle birşey yok diyebilirim.

<<<<<saygılarımla>>>>>

asıl teşekkür edilmesi gereken takıldığı noktayı sorup öğrenmek isteyen kişidir.

çünkü bi çok insan bi ömür kafasında farklı soru işaretleriyle yaşar onlar bu şekilde yaşamaya gururları yüzünden mahkumdur soru sormayı utanç veren bir şey olarak algılarlar öğrenmede gurur olmaz.
ben öyle insanlara çok kızıyorum

<<<<<saygılarımla>>>> mesleki hayatında başarılar dilerim sayın zefiran

Sayın zefiran

Abone falan almışınızdır sanırım, sayaçlarınız mevcuttur, mühürlü bölme tarafındaki akım trafo oranını tedaşın bilmesi gereklidir. Onun dışında bildiğim kadarıyla tedaş artık oranlarınıza bakar.

sayacın ve akım trafolarının kontrolünü yaptırdıysan ,ki bu zaten pano faaliyete gecmeden yapılır, panoyu onaylatmana gerek yok
kolay gelsin:)

sayacım x5 tipi değil akım trafosu yok . sadece üç fazlı role için akım trafosu kullandım . kompanzasyon için kullandığım akım trafoları pano üzerinde . ilginiz için teşekkürler arkadaşlar :)

panoyu test ettiyseniz her hangi bir resmi kuruluşa bildirmeye gerek yok

Sayın zefiran

Siz abone alıp, tedaştan arkadaşlar gelip sayaç kısmını mühürlü bölme yaptılar mı?

bütün değerler normal
yaptığım pano harici bir pano fazla büyük değil
kurulu güç 32000 olarak aldım
hesapladım 17 kvarlık pano çıktı
barasız
kurum binası reaktife girdi
sayacım x5 değil
kullandığım akım tarafosu 50\5
mono faze 3 adet kondansatör var
kullandığım reaktif güç rolesi tense rgt-12
kullandığım kablo akım trafolarına giriş çıkış için 2*6 antigron
kompanzasyon beslemesi için 4*6 antigron
0,5(monofaze)-1-1-2,5-2,5-2,5-5
gerekli verimi aldım
endüktif yüzde 70 kapasitif yüzde 10 idi panoyu devreye almadan önce
şimdi endüktif yüzde yüzde 10 kapasitif yüzde 8
sayaçtan sonra aldım sigortaları 6 lık nya ile köprüledim kontaktörlerin hepsi 25 amperlik şu anda normal bi sorun yok herşey için teşekkürler arkadaşlar . ilginize :)

ha sayaç mühürlü sadece sayaç çıkışlarını akım tarafosu üzerinden geçirdim ve normal ana kolona bağladım beslemeyide akım tarafosundan sonra aldım bi yanlışlık varsa hatırlatırsanız sevinirim arkadaşlar

Arka arkaya mesaj yollamayınız, değiştir butonunu kullanarak mesajınızı değiştirebilirsiniz.

Düzenleme: Roboelektronik

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri