Yaptığımızbir cihazın belirli testlerden geçirilip sertifika alınması ne kadar sürer

AST

Üye
İyi çalışmalar,

Yaptığımız bir cihazı belirli testlerden (sıcaklık, bağıl nem vb.) geçirip, test raporu ve ya sertifika almamız gerekiyor.
Bu işlemin maliyeti ve zamanı hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bazı testleri tse yapıyor bazılarını ise özel test firmaları onlara sormanız daha uygundur ,
zaman ise sizin yaptığınız teste göre değişir.
bir hafta da sürer 1 ay da ya da bir kaç saat

şu firmadan yardım alabilirsiniz : ELDAŞ DENEY KALİBRASYON MERKEZİ - EMC, LVD, emc, lvd, öççü aletleri, alçak gerilim, direktifler, akreditasyon, akredite, su sayacı, elektrik sayacı, doğalgaz sayaçları, elektromanyetik uyumluluk, iklimdirme, kalibrasyon, CE, CE belgesi,
eğer belgelendirme ihtiyacı varsa : http://www.sastek.com.tr/

firmalarını tavsiye edebilirim

cihazınızın test sonrası uygulaması ne olacaktır.Bazı testleri TSE yapsa bile akreditasyon sorunu var.Biz seramik sektöründeki bazı testleri TSE ye yaptırdık.Belge aldık.Ama TSE akredite olmadığından Nijerya ya ürünümüzü satamadık.Testleri kime yaptırırsanız yaptırın özellikle yurtdışı kullanım için buna dikkat edin

Süre firma ve ürüne göre değişir. Biz elektrikli cihazlar üretiyoruz ve TUV ile çalışıyoruz genelde 40-45 gün sürüyor. Sorun çıkarsa (yani standartlara uymayan bir durum varsa süre daha da uzuyor.

Cihazımız gemide kullanılacak bir ekipman.Anlaşılan bu işin astarı yüzünden pahalıya gelecek.Bilgiler için teşekkürler.

Gemilerde kullanılacak cihazları standadları tıpkı madencilikte olduğu gibi oldukça ağırdır.Geminin uluslararası seyahat etme durumu varsa (sigorta sebebiyle)Loyd veya muadili srtifikalı olması gerekir

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri