Yapılmış bir panonun projesini nasıl çizebilirim?

by_scream

Üye
Arkadaşlar çalıştığım bir elektrik panosu var ve bu pano zamanında bir tekniker tarafından kafasına göre tasarlanmış. Şu anda panonun kontrol ettiği odayı devreye almak istiyoruz ancak ortada ne proje var nede herhangi bir döküman. Neyin nereyi kontrol ettiğini bilmiyoruz.Ve bu panonun projesini çizmem isteniyor benden. Bu panonun projesini nasıl çizebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar çalıştığım bir elektrik panosu var ve bu pano zamanında bir tekniker tarafından kafasına göre tasarlanmış. Şu anda panonun kontrol ettiği odayı devreye almak istiyoruz ancak ortada ne proje var nede herhangi bir döküman. Neyin nereyi kontrol ettiğini bilmiyoruz.Ve bu panonun projesini çizmem isteniyor benden. Bu panonun projesini nasıl çizebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.
CADe_SIMU , EKTS ,EPLAN vb bir çok elektrik çizim programı var .bunlardan yararlanabilirsin.
kolay gelsin

Buradan yardım alma şöyle olabilir..
panonun fotoğrafını (çözünürlüğü yüksek) çekip, kontrol ettiği mahalde nelerin olduğunu da yazarsınız...
basit bir sigorta panosu ise ,sigortaları açıp kapatıp anlarsınız.

CADe_SIMU , EKTS ,EPLAN vb bir çok elektrik çizim programı var .bunlardan yararlanabilirsin.
kolay gelsin

kardeş çizim programlarını zaten biliyorum derdim çizim programı değil

O kadar stres yapacak ne varki ; sistemin stop olduğu zaman eline kağıt kalemi alıp ölçü aletinide buzer moduna alıp teker teker kabloları takip edip çizeceksin ; biraz uzun zaman alır ama başka çözümde yok bunun için.

bu panonun çizimini yapabilmen için panonun karasteristik özelliklerini çözmen gerekir.çözdükten sonra gerisi zaten kendiliğinden ortaya cıkar

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri