Yapılan işlem olumlu , olumsuz yönleri .Tavsiyeleriniz.

Her faza ayrı konduğunda,tek nötr kulla-
nılırsa ! nötr koptu ! belası çıkar.En emni-
yetlisi 1 adet trifaze tip kullanmaktır.
Aletten önce ,uygun sigorta ve kaçak a-
kım mutlaka olmalı.Korunan her fazın
nötrüde aynı fazla kullanılması garanti altına alınırsa,3 adet tek fazlı ( sevmedi-
ğim çözüm ) kullanılabilir tabiki.

Selamünaleyküm .

3 Faz 1 Nötr 230 Volt 63 Amper
( Foto , link ) ürün

Başka ürün tavsiye ? olabilir . ( ilk plan link ürün )

https://tr.aliexpress.com/item/1005001552559337.html?spm=a2g0o.detail.100009.6.56ab3ff6VYuBUq&gps-id=pcDetailLeftTopSell&scm=1007.13482.271138.0&scm_id=1007.13482.271138.0&scm-url=1007.13482.271138.0&pvid=a247a5e7-50ac-47c6-a4f8-978896a31837&_t=gps-id:pcDetailLeftTopSell,scm-url:1007.13482.271138.0,pvid:a247a5e7-50ac-47c6-a4f8-978896a31837,tpp_buckets:668#2846#8116#2002&pdp_ext_f={"sku_id":"12000023140057741","sceneId":"3482"}&pdp_npi=2@dis!USD!!26.84!!!!!@211b446216578840501508841e2689!12000023140057741!rec&gatewayAdapt=glo2tur

230 V -63 A.png

Benzer . ext kontaktör kullanmış geldi ?

Siğorta kutusuna

4 x ? Amper 10ka Trifaze Nötr Kesmeli Sigorta ( C Tipi ) ?
Nötr kesmeli olması artısı -eksisi ?
Parafudr takıldığı zaman nötr kesmeli takılmasında fayda vardır deniliyor doğruluğu ?
Veya
Parafudr takılmasssa nötr kesmeli takılmasında artı -eksisi ?
Tavsiyeleriniz .
Örnek : Bir firmanın siğorta link istemi ? ( vs kod no vs gibi )

Diğer :
https://www.legrand.com.tr/otomatik-sigortalarda-notr-yapisi.php

4 kutuplu otomatda her kutupda termik ve manyetik koruma vardır
ama
3 kutup + nötr yapısında ki otomatlarda sadece 3 kutupda termik ve manyetik koruma olup nötr kısmında koruma yoktur.

Forumdan alınan ( tknsyn ) yorumu .
4 kutuplu,3 faz+n sigortalar da var.İç tesisler yönetmeliğinde kaçak akım rölesi kullanımı zorunlu hale gelmiştir.
Kaçak akım rölesi bulunan konut veya atelyede, KAR attığında kaçak faz hattında ise sigortaları indirerek arızalı bölüm devre dışı bırakılabilir.
Nötr hattında kaçak varsa sigortaları indirmek bir işe yaramaz.
Kaçağı bulabilmek için nötr bağlantılarının açılması gerekecek.
Bu durumda ne yapılıyor? kar by-pas ediliyor.
Sigortalar nötr kesmeli olursa arızalı bölüm kolayca devre dışı bırakılır ve kaçak noktasını bulmak çok kolay olur.
Bence nötr kesmeli sigorta kullanımı zorunlu hale getirilmelidir.

Kaçak Akım Koruma rölesi ? Amper A Tipi ? ( Bağışıklı ) ?

Örnek gösterim !!!
Tavsiyeleriniz .
https://www.se.com/tr/tr/product/A9R61440/iid-kaçak-akım-koruma-rölesi-kaçak-akım-koruma-rölesi-rccb-4p-40a-30ma-si-tip

Parafudr ( Sayaç panosu )
Tavsiyeleriniz .
Siğorta kutusundan başladım ters oldu .
İlk önce sayaç panosundan başlamam gerekirdi .
Sayaç panosuna Parafudr
Bina için bir adet mi takılıyor yoksa her bölüm ayrı ayrı ( daire , asansör vs için mi ? )
Şebeke sistemleri göre Parafudr özelllikleri ( sayaç panosu için )
Örnek gösterim !!!
Tavsiyeleriniz .

Sorularım devam edecek !!!
Alacağım bilğilere göre yön çizeceğim .

Teşekkürler .
Kolay Gelsin Sağlıcakla .

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Alabidense,bu da düşünülebilir.Parafudr
ABB Tip 2+3 S203P - 50NA olabilir.

Ekli dosyalar

• 3 FAZ ÇOKLU.jpg
    3 FAZ ÇOKLU.jpg
    227.7 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:
Selamünaleyküm .

3 Faz 1 Nötr 230 Volt 63 Amper
( Foto , link ) ürün

Başka ürün tavsiye ? olabilir . ( ilk plan link ürün )

https://tr.aliexpress.com/item/1005001552559337.html?spm=a2g0o.detail.100009.6.56ab3ff6VYuBUq&gps-id=pcDetailLeftTopSell&scm=1007.13482.271138.0&scm_id=1007.13482.271138.0&scm-url=1007.13482.271138.0&pvid=a247a5e7-50ac-47c6-a4f8-978896a31837&_t=gps-id:pcDetailLeftTopSell,scm-url:1007.13482.271138.0,pvid:a247a5e7-50ac-47c6-a4f8-978896a31837,tpp_buckets:668#2846#8116#2002&pdp_ext_f={"sku_id":"12000023140057741","sceneId":"3482"}&pdp_npi=2@dis!USD!!26.84!!!!!@211b446216578840501508841e2689!12000023140057741!rec&gatewayAdapt=glo2tur

Ekli dosyayı görüntüle 89064

Benzer . ext kontaktör kullanmış geldi ?

Siğorta kutusuna

4 x ? Amper 10ka Trifaze Nötr Kesmeli Sigorta ( C Tipi ) ?
Nötr kesmeli olması artısı -eksisi ?
Parafudr takıldığı zaman nötr kesmeli takılmasında fayda vardır deniliyor doğruluğu ?
Veya
Parafudr takılmasssa nötr kesmeli takılmasında artı -eksisi ?
Tavsiyeleriniz .
Örnek : Bir firmanın siğorta link istemi ? ( vs kod no vs gibi )

Diğer :
https://www.legrand.com.tr/otomatik-sigortalarda-notr-yapisi.php

4 kutuplu otomatda her kutupda termik ve manyetik koruma vardır
ama
3 kutup + nötr yapısında ki otomatlarda sadece 3 kutupda termik ve manyetik koruma olup nötr kısmında koruma yoktur.

Forumdan alınan ( tknsyn ) yorumu .
4 kutuplu,3 faz+n sigortalar da var.İç tesisler yönetmeliğinde kaçak akım rölesi kullanımı zorunlu hale gelmiştir.
Kaçak akım rölesi bulunan konut veya atelyede, KAR attığında kaçak faz hattında ise sigortaları indirerek arızalı bölüm devre dışı bırakılabilir.
Nötr hattında kaçak varsa sigortaları indirmek bir işe yaramaz.
Kaçağı bulabilmek için nötr bağlantılarının açılması gerekecek.
Bu durumda ne yapılıyor? kar by-pas ediliyor.
Sigortalar nötr kesmeli olursa arızalı bölüm kolayca devre dışı bırakılır ve kaçak noktasını bulmak çok kolay olur.
Bence nötr kesmeli sigorta kullanımı zorunlu hale getirilmelidir.

Kaçak Akım Koruma rölesi ? Amper A Tipi ? ( Bağışıklı ) ?

Örnek gösterim !!!
Tavsiyeleriniz .
https://www.se.com/tr/tr/product/A9R61440/iid-kaçak-akım-koruma-rölesi-kaçak-akım-koruma-rölesi-rccb-4p-40a-30ma-si-tip

Parafudr ( Sayaç panosu )
Tavsiyeleriniz .
Siğorta kutusundan başladım ters oldu .
İlk önce sayaç panosundan başlamam gerekirdi .
Sayaç panosuna Parafudr
Bina için bir adet mi takılıyor yoksa her bölüm ayrı ayrı ( daire , asansör vs için mi ? )
Şebeke sistemleri göre Parafudr özelllikleri ( sayaç panosu için )
Örnek gösterim !!!
Tavsiyeleriniz .

Sorularım devam edecek !!!
Alacağım bilğilere göre yön çizeceğim .

Teşekkürler .
Kolay Gelsin Sağlıcakla .
Yahu hocam şu kurban etlerini ya kavur , ya tuzla , ya garip gurebaya dağıt ya da en güzeli de bir barbekü partisi yap hepsini yiyelim . Ondan sonra hem sen rahatla hem biz rahatlayalım.

Yahu hocam şu kurban etlerini ya kavur , ya tuzla , ya garip gurebaya dağıt ya da en güzeli de bir barbekü partisi yap hepsini yiyelim . Ondan sonra hem sen rahatla hem biz rahatlayalım.

Kar atmadı ama 3 kez enerji kesildi 3- 4 saat sadece .

Dağıtım yapıldı .
Kavurduk .
Tuzlama et yapmıyoruz , derin dondurucu var .
Tuzlama palamut yapılıyordu .
Eskidendi şimdi yüzünü nerede ise göremiyoruz .
Barbekümüz yok ama iki tuğla yeter , mangal tuğla .
Dİğer

hq720.jpg

palamut-tuzlamanin-tam-zamani-10-13650669_osd.jpg

Evet
Yapamaz olduk .
Damarına bastım gibi geldi .
Tuzda olanı seviyorum . ( Nerede )
Yağda da yapıyorlar ben ilğilenmiyorum yağda yapılanla .
Dereotu limon has zeytinyağı ekmek yeter .
Lahana dolması şekerli dipi biraz tutmuş .

Palamut bile zor , torik olacak . son bahar zamanı kasım ayı sonu daha iyi olur balıklar .

tuzlu b.png

Son düzenleme:
Evet
Yapamaz olduk .
Damarına bastım gibi geldi .
Tuzda olanı seviyorum . ( Nerede )
Yağda da yapıyorlar ben ilğilenmiyorum yağda yapılanla .
Dere oto limon has zeytinyağı ekmek yeter .
Lahana dolması şekerli dipi biraz tutmuş .

Palamut bile zor , torik olacak . son bahar zamanı kasım ayı sonu daha iyi olur balıklar .
rakısız küfür eder, hangi hayvan yedi beni diye yukarı bakar. rahmetli patronum tuzlu suda yapardı. yeme ayrıcalığın sahip az sayıda olan elemanlardandım. Bodrum Körfez restorant, bodrum'un en eski restoranıdır.

rakısız küfür eder, hangi hayvan yedi beni diye yukarı bakar. rahmetli patronum tuzlu suda yapardı. yeme ayrıcalığın sahip az sayıda olan elemanlardandım. Bodrum Körfez restorant, bodrum'un en eski restoranıdır.

Gerçi benim bildiğim yağda yapılana lakerde diyorlar
Diğerine tuzlu balık .

Balık çorbası

Son düzenleme:
Gerçi benim bildiğim yağda yapılana lakerde diyorlar
Diğerine tuzlu balık .
Videoda bir şeyler anlatıyor ama şahsen ben anlamadım ( + alğımda zayıf )

"
"

Kod:
<iframe width="1280" height="720" src="https://www.youtube.com/embed/7I4tru4lIig" title=</iframe>
sizin kavanozdakiler tuzlu balık aslında üzerine su koyarsanız lakerda olur. aslında fileto çıkartıp kanlı kısmını da atmak gerekir. sonra salamura tuzlu suda yaklaşık 3-4 haftada oluyor. kırmızı soğan ile servis yapılır, bir dal da maydanoz. tuzlu balığı biz tenekeye basarız genelde sardalya ile yaparız. onunda servisi daha bir başka. bunların hepsi rum- giritli mezesidir.

sizin kavanozdakiler tuzlu balık aslında üzerine su koyarsanız lakerda olur. aslında fileto çıkartıp kanlı kısmını da atmak gerekir. sonra salamura tuzlu suda yaklaşık 3-4 haftada oluyor. kırmızı soğan ile servis yapılır, bir dal da maydanoz. tuzlu balığı biz tenekeye basarız genelde sardalya ile yaparız. onunda servisi daha bir başka. bunların hepsi rum- giritli mezesidir.

Videoda böyle

zeki m.png

Açtığım konuyu hiç ettin . ( konu kaynadı gitti )
Bende kaşındım . ( tuzlu balik )
Ortakta çıktı .

Görerek ( sanal ) doymuş olduk .

Sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano