Yapı denetim rezaleti..

elek

Profesyonel Üye
İlanımı koymuştum (konu ile ilgili bir dernek var..sitesinde iş ve eleman ilanları veriliyor..güzel bir uygulama yapmış dernek)neyse ilan verince hemen aranıyorsunuz..ben kontrol müh. ilanı verdim.
hepsi ağız birliği etmişcesine 3-5 gün sigorta ve 500 lira civarı bir para..yani diyorlar ki, sigortasız ve bedava çalış.niye 3 gün sigorta..zaten işe gelmeyeceksinki..imzanı bile biz atacağız..başka yerde iş bulup çalışırsın..bu da ek gelir olur oturduğun yerde..Veya bir yerde çalışıyorsan da önemli değil..
sigortanı kapatıyormuşsun..denetim sistemine girdikten sonra tekrar çalıştığın yerdeki sigortanı açman gerekiyor..bu üçkağıt neden yapılıyor..çünkü yasa başka yerde çalışamaz diyor..peki sonra..sonrası önemli değil..kim kime dumduma..

Son düzenleme:
Kardeş yıllık 1000 lira gibi cüzi paralarla yapı denetime diploma veren eşekler var.
eşek diyorum çünkü bunlar yüzünden ne meslekten hayır görüyoruz ne de yaşantımızdan.
İş görüşmesine gidiyoruz adam asgari ücretle fiyatlandırıyor seni, tabi bunun sorumlusu malesef ki o meslektaşlarımız dediğimiz eşekler.
acı gerçek.

Kardeş yıllık 1000 lira gibi cüzi paralarla yapı denetime diploma veren eşekler var.
eşek diyorum çünkü bunlar yüzünden ne meslekten hayır görüyoruz ne de yaşantımızdan.
İş görüşmesine gidiyoruz adam asgari ücretle fiyatlandırıyor seni, tabi bunun sorumlusu malesef ki o meslektaşlarımız dediğimiz eşekler.
acı gerçek.
yıllık 1000 liramı.. inanamıyorum..

Deveye boynun eğri demişler, nerem doğru ki! demiş.
Doğru bir yeri olmayan bir iş için söylenir.
Bu iş düzelmez. Deveye "Boynun eğri." demişler, "Nerem doğru ki!" demiş.

acı gerçek.
hakikatenmi ya

Doğrudur piyasada at hırsızı çok kendini noter taahütü ile ihaleli işte gösterip 2 yıllık iş için 300-500tl gibi komik paralara tamah edenler. Aynı zamanda yapıdenetimden ne verirsen abi modunda takılanlar. Aynı zamanda YG işletme sorumlulugunu komik paralara üstlenenler. Yasa yok yönetmelik yok hepsi bir kenara denetim yok !

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri