Yapı Denetim Hk.

ikayserili

Profesyonel Üye
selam arkadaşlar

ben yapı denetim firmasına iş başvurusunda bulundum.
Yüksekokulu Endüstriyel Otomasyon, Lise'de Elektronik Bölümlerini bitirdim.
Kendileride benim gibi yapı denetim hakkında görev alıp alamayacağımı bilmedikleri için sormalarının gerektiğini söylediler.
Bende sizden görüş ve öneri almak istedim.
1.Bölümlerim itibari ile bu işle alakalı görev alabiliyormuyum ?
2.İşe başladığım zaman daha iyi bir iş bulduğum zaman ben bu işi bırakıyorum desem patron zorluk çıkartmasa bile başka türlü bir engel çıkarmı mesela hukuki bakımdan gibi.
3. ve varsa söylemek istediğiniz.

bu tarz firmalarda imza yetkisi önemlidir.Bu yüzden sizin böyle bir yetkiniz olmayacağından pek düşünecekleriniz sanmıyorum.Eğer alırlarsa da sizi bağlıyacak bir durum olacağını sanmıyorum

bu tarz firmalarda imza yetkisi önemlidir.Bu yüzden sizin böyle bir yetkiniz olmayacağından pek düşünecekleriniz sanmıyorum.Eğer alırlarsa da sizi bağlıyacak bir durum olacağını sanmıyorum

bende konu hakkında bilgim yok. ben iş başvurusu için gittiğimde elektrik teknikeri'misin diye sordular
bölümlerimi söyleyince sormak lazım diye söylediler.
elektrik teknikeri olunca imza yetkisi v.s. oluyormuydu peki ?

elektrik teknisyenlerinin imza yetkisi yok

biz belediye olarak
denetçilerin mühendis olmasını isteriz. yardımcı elemanların hangi branştan olacağı bizi alakadar etmez.
isteyen denetçi, yardımcısını vasıfsız eleman seçer kontrolü yaptırır kendisi imzalar belediyeye teslim eder.
isteyen denetçi ise yardımcısına gerek duymaz araziye kendi gider tozun toprağın içinde çalışır işi koardine eder gönül rahatlılığıyla imza atar.
biz sadece denetçilerin imzalarını isteriz. imza atılmamışsa iş uygun değildir.

gelelim sizin durumunuza. endüstriyel tesislerde elektronik üzerinde denetim yapabilirsiniz.
hukuki yönden zorluk varsa bu denetim firmasıyla yapacağınız sözleşmelere göre dayatılır.
kolay gelsin.

adem bey yani bir mesken (ev, apartman) gibi bir yerin elektrik aksamını kontrol etmem uygun değil diyorsunuz yani.

uygun tabiki
öğrendiklerinizden biraz uzak bir alan
yok ben yönetmelikleri bilir sıkıntı çekmem dersen sorun olmaz.
dediğim gibi resmiyette siz aslında yoksunuz. bir sorun olduğunda biz denetçiye sorarız hayırdır deriz :)
kolay gelsin.

asıl olan mühendis diyorsunuz. bugün (cuma günü) gittim ne oldu sordunuz mu diye. telefon ile bayırdırlık'ı aramışlar. ünvanında elektrik teknikeri yazacak felan demişler. ama ben senin için yüz yüze konuşmaya gidecem felan dedi.
peki ben elektrik teknikeri olsaydım ne değişecekti ? konu hakkında bilgim yok açıklarsanız sevinirim.
mesela belli bir güce kadar teknikerler mi imza atıyor ki ? yani bana bi sorumluluk yüklemeyi düşünüyorlar ama
yapı denetim hakkında hiç bir bilgim olmadığı için bilemiyorum.

senin için öğreneyim durumu sana yazarım ayrıntılı olarak.

bekliyorum adem bey.
ayrıca diğer arkadaşların da yorum önerilerini bekliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri