yapı denetim şirketinde yar. kontrol olmak

carmin

Üye
iyi günler
yeni mezun bir Elk. mühendisiyim. bir yapı denetim firmasından yrd. kont. için iş teklifi aldım ama kararsızım. İnternette biraz bakındığım kadarıyla firma sizden imzanızı istiyor çok düşük ücretle işe alıyor vs. gibi yorumlar okudum. Aslında öğrenmek istediğim yrd. kontrol ne iş yapar, yetkileri sorumlulukları nelerdir? Kendini geliştirebileceğimiz bir alan mıdır? Nelere dikkat etmelilerdir ? vs.. Yardımcı olursanız çok sevinirim.. Teşekkürler

Yeni mezunun,en son yapması lazım gelen iş olduğunu düşünüyorum.Hiç aklından bile geçirme.

cevapladığınız için teşekkür ederim. Peki neden? kime sorduysam her biri ayrı şeyler söylüyor..

yapı denetim firmalarında yardımcı kontrol eleman olmak gerçekten zor birşey.
eğer yeni mezunsanız bu tamamen imkansız birşeydir.
öncelikler her ne kadar yardımcı kontrol elemanı olsanız da alacağız yük hayli hayli ağır olacaktır.
yapı denetimden sonra belediye, tedaş ve telekom gibi kurumlar çekiliyor. sadece denetçi firmalar kalıyor. belediye tedaş ve telekom sadece denetçi mühendislerden uygunluk yazısı alıyor. herşey denetçilerin elinde. henüz ruhsat alınmadan işe başlanıyor. belediye iskanı alınana kadar tedaştan elektrik abonesi alınana kadar devam ediyor sorumluluğunuz. bunun içinde yılların emeğini vermek lazım. aslında denetçi mühendisler en az 5 yıllık mesleğini icra etmeli. eğer siz yardımcı kontrol elemansanız yapılacak imalatların denetçi mühendisin istediği doğrultuda kontrolünü sağlamaya gayret edersiniz ki bu da bir yerden sonra getir götür işine dönüşür. tecrübe kazanılır mı orasını bilmem. biz belediye olarak çok sıkıntı çekiyoruz şu an yapı denetim şirketlerinde yer alan denetçi meslektaşlarımızın bir kısmı bundan 1 sene önce masabaşından kalkmaya cesaret etmeyen mühendislerdi. yani uygulama teknikleri hakkında ne kadar bilgi birikimlerine sahip hiç bilmiyorum. size tavsiyem kararınızdan vazgeçmenizdir. size tecrübe kazandıracak bir yığın iş bulabilirsiniz.
kolay gelsin.

tavsiye etmem
ilk başlıcağın iş çok önemlidir bir süre çalıştıktan o işi sektörü değiştirmek zor olur.
hangi işte uzmanlaşmak istiyorsan o işte başla biraz sabırlı ol ve iş seç derim ben.
enerji sektörünü tavsiye ederim emeğinin karşılığını alırsın.

sevgili carmin kardeşim bendiğer arkadaşlar gibi düşün müyorum evet yükün agır olur ama farklı işler imalatlar görürsün kendini burada yetiştirirsen özel idarelere bayındırlıklara belkide bi ünüversitede kontrollük yapa bilirsin ve bence hayatını kurtarırsın sana tavsiye etmeyen arrkadaşlara lütfen bi sorarmısın onlar ne iş yapıyorlae ellerinde ne var

hayırlı olsun

fikriniz için teşekkürler
aslında öğrenmek istediğim sorumluluk meselesi? Sorumluluk bütünüyle size ait oluyor değil mi?

resmi olarak denetçi mühendise ait oluyor. biz denetçi mühendislerden imza istiyoruz onlardan fikir istiyoruz. ama asla yardımcılarından ve veya sürveyanlardan bilgi yada imza almıyoruz.
kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri