Yanmis amfi

AggvEL.jpg

1rr0lY.jpg

Merhaba

resimdeki amfi 200 wattllik olup kisik sesle calisirken yanmis iciini actim hangi parcalarini degistirmem gerek adaptor nasil bir adaptor normal 12 vatlik adaptor taksam calisir mi elektronik konusunda tam bilgim yok ama parca degistirmesini yapabilirim bir yardimci olur musunuz

1.Trafo yanmış etiket degeri ne göre yenisi ile degiştir.
2.taş direnç ler yanmış degişme si lazım
3.transistörleri saglamak kontrolünü yaparak arızaları değiştir
3.muhtalemen Sigortaları da değiştirme lazım
4.köprü diyot da yanmış olabilir sağlamlık kontrolü yapmalısınız
Bunları gözden geçir sonra tekrar enerji vererek dene

Ariza gideriminde oncelikle arizali parcalar olculerek tesbit edilmeli sonra degisimleri yapilmali. Avometreniz varmi ve kullanmayi biliyor musunuz?

12 wattlik adaptor gorev gormez. Watt ve volt amper iliskisini biliyor musunuz?

Once trafo test edilecek.
Kopru diyot test edilecek
Guc transistorleri test edilecek

Duruma gore hareket edilecek..

AggvEL.jpg

1rr0lY.jpg

Merhaba

resimdeki amfi 200 wattllik olup kisik sesle calisirken yanmis iciini actim hangi parcalarini degistirmem gerek adaptor nasil bir adaptor normal 12 vatlik adaptor taksam calisir mi elektronik konusunda tam bilgim yok ama parca degistirmesini yapabilirim bir yardimci olur musunuz
O trofoyu nasıl yakmayı becerdin? yangın çıkmamış Allahtan neyse tüm yananları değiştirdikten sonra test ettiğinde yine bozuk çalışıyorsa ve yanan bordda arıza olmadığını düşünüyorsan ayar bordunun güç girişlerine de bak derim...

Anfinin üzerinde laptopum da vardi allahtan o yanmamis pc yi anfiye bagladim muzik actim odadan ciktim birde baktim yanik kokusu ve duman var anfinin neden yandigini anlayamadim tahminlerinizi merak ediyorum boyle bir trafo nasil yanar?dediginize gore ben bunu tamir etmek icin ugrasmayayim en iyidi tamirciye vereyim trafonun etiket bilgisi yok hic bir yerde yazmiyor. Ayrica oyle bir trafoyu nerden temin edecegim

Aslında yenisini almak akıl karı gibi geliyor bana.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri