Yanmış direnç bulma

Kısa devre sebepli diğer elemanları da gözden geçir ölç.

Bu direnç 220 girişinde bulunuyor. Devrenin fazla akım çekmesinin nedeni ne olabilir ve bunu nasıl tespit ederim.

hocam yanmış dirençle hangisi bualabildinizmi bende de aynı dirençler yanmış resim varsa atrasanız sevinirim teşekkürler.

Üç sene olmuş son gönderilen beri, benim hometech led360 da aynı kaderi yaşadı. Sizinki muhtemelen çöpe gitmiştir ama ileride ihtiyacı olacaklar için ekleyim. Fotoğraf youtube kullanıcısı @eren korkmaz tarafından yüklenmiş. Videoya verilen cevaplarda başka fotolar da var.
Bu arada r4 1.5k r2 1k

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200714_095048_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20200714_095048_com.android.gallery3d.jpg
    220.1 KB · Görüntüleme: 60
Videoyu içeriği için değil de ekindeki fotolar için paylaştım. Uyarı için ayrıca teşekkür ederim.

18650 nalet pilerden...hiç patlatmadım zaten istemezsin elbombası gibi patlar.

Üç sene olmuş son gönderilen beri, benim hometech led360 da aynı kaderi yaşadı. Sizinki muhtemelen çöpe gitmiştir ama ileride ihtiyacı olacaklar için ekleyim. Fotoğraf youtube kullanıcısı @eren korkmaz tarafından yüklenmiş. Videoya verilen cevaplarda başka fotolar da var.
Bu arada r4 1.5k r2 1k
İşlem saçma olmuş ve tehlikeli ... Li-ion pilleri diğer pillerin şarj cihazlarıyla şarj edilmesi sakattır yanlıştır, buradaki gibi kuru akü devresi olduğu gibi bırakılıp lityum pil bağlamak nedir ne demeli ... cehalet mi yoksa soyadını göstermek mi ...!?!? PAtlama riskleri zaten var daha da kötüsü yangın çıkarır.

Tamam siz başka amaçla paylaştığınızı söylüyorsunuz yine de uyarmadan edemedim.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri