yangin dedektörleri hakkinda

electrics

Üye
ögrenmek istediğim, acaba bir dedektörü herhangi bir marka dedektörü yine herhangi bir marka santral ile uyumlu olarak çaliştirabilirmiyiz?

olur yaa neden olmasın genelde dedektorlerın calısma prensıbı hepsınde aynıdır:) sadece dedoktorun baglantısı onemlıdır adres teslım ve konversıyonel olarak baglanıyor

Son düzenleme:
hocam sımdı ben proje cızıyorum cızdıgım projelerde adres sıstem olsun konversıyonel olsun dedektor degıstırmıyorum sadece baglantıları farklı ben demın soyledım cumle bu projeye dayanaraktan soyledım yanlıs ta alabılır.....saygılar

hayır olamaz her markanın mantığı ve donanımı farklıdır adresli sistemlerde zaten hiç bir şekilde sonuç alamazsınızz

"zayıf akımcılar burada olduğuna gore sizlere 1 sorum olacak kırbas butonu+dedektörü birarada loop nasıl bağlarım bağlantı şemasını bilen varsa lutfen yazsın...

__konvansiyonel sistem

Son düzenleme:
arkadaşlar lütfen karıştırmayın.

konvansiyonel olan dedektör,kırbas buton,santral marka model şekil farketmez hepsi karışık dahi olsa çaılışır.ancak dikkat edilmesi olan 2 husus var 1.si santralin hat sonu empedansını ayarlayan direnç,2.si ise dedektör ve kırbas butonun bağlantıları.(zaten direnç sanralin kutusunda çıkar.)

ama adresli sistemlerde santralin desteklediği dedektörleri çalıştırabilirsiniz.bunun içinde santralin hangi tür dedektörü ve kırbas butonu desteklediği katoloğunda yazar.ama genel olarak santral hangi marka ise dedektörde aynı olması lazım.değilse çalışmaz.bazı santraller 1 loopta 242 dedektör çalıştırı bazısı 125,bazısıda 127

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri