yangın motoru baglantısı

Besleme sol sigorta altından giriyo sayacımı beslıyo sayactan sag sigorta üstüne giriyo, sag sigorta altından da fe180 kablo yangın motor panosunu beslıyo, sizin dediginizi takarsam anladıgım kadarıyla 2 adet takmam lazım biri sayaca giren digeri yangın pompasını besleyen, motorda 37kw. 100 amper kompakt takmamla c tipi gecıklemı 100 amper siemens sigorta takmam arasındaki fark nedir

Ekli dosyalar

• B5F25DB5-4429-4467-B2F6-63158D06315C.jpeg
    B5F25DB5-4429-4467-B2F6-63158D06315C.jpeg
    202.5 KB · Görüntüleme: 15
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kendi panosu yokmu ? Sayacınız resmimi yoksa süzme gibimi ? Ben,kendi panosuna ne konmalı onu anlatıyorum.C tipi sigorta demerajda atabilir.O nedenle D tipi veya daha önce belirttiğim şalteri kullanmalısı-
nıx.C tipi elinizde varsa denenebilir,atmıyorsa mesele yok demektir.Sayacınız süzme ise,x5 yapmanızda yarar var.Aksi halde kısadevre durumunda sayacınızda hasarlanabilir.

Son düzenleme:
Kendi panosu ayrı ona wilo müdahale edebılıyo sadece, bnm gonderdıgım besleme aldıgım yer binanın ana panosu sayaca gırıyorm elektiriği ordanda fe180 kabloya aktarıyorum, sayacım resmi ekte gonderdıgım kombi sayac yazıyo bakabılırsınız sevirim, panom kücik aldugu icin kompakt sıgdıramıyorm, ve eger kompakt takarsam ayedaş buna izin verirmi acaba X5 tak dermi? Tesekkurler

Ekli dosyalar

• E33EE2C2-ECF8-402E-955D-93E1219D68D4.jpeg
    E33EE2C2-ECF8-402E-955D-93E1219D68D4.jpeg
    209.7 KB · Görüntüleme: 9
Bu işleri projesiz kafadanmı yapıyorsunuz? Öncelikle proje çizdirip,Ayedaştan geçirseniz iyi olur.İş bittikten sonra değiştirmek daha zor olur.37 kw motor devresi için,x5 sayaç isteme ihtimalinin yüksek olduğunu sanıyorum.

Son düzenleme:
Ayedaş attıgım resımdekı sayacı buraya kendi koymamı istedi sigortalar dahil, 37 kw da beslıycegımı bılıyo, ztn projede yangın pompa odası gücü 41KW olarak geciyo,

Yangın pompasına sayaç koyma ihtiyacı nerden çıktı ? Müstakil bir tesismi bu ? Tasdikli projesi yokmu ?

Ticari işyeri yangın pompasına sayac ayedaş istiyo, şöyle soyleyeyim pompa odası olarak istedi odanın projede gücü 41kw ona göre bunları takın dedi pompa motorunuda sayactan besledm

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri