Zodyakk

Üye
Selamlar.. Benim problemim çok basit ve piyasada çok kolay çözümü olan birşeydir ama ben azerbaycanda olduğum için buraya getirmesi biraz sorun oluyor..

Bir yangın paneline ana akıllı sistemden kapalı kuru kontak yangın bilgisi geliyor. Yani binanın başka bir yerinde yangın çıktığında koyduğum panelin yangın alarmı vermesi lazım. Ama bulduğum bütün paneller acıktan kapalıya geçtiklerinde yangın veriyorlar.

Ben panelimdeki zonlardan bir tanesinin klemensi altına 24v dc role eklemek istiyorum..

Yangın dedektörleri bağlı oldukları hat üzerine 24 v verilerek en son elemana direnc takılıpbelli bir voltajda çalışıyor. Dedektör veya yangın butonu yangını algıladığında bu eleman sabit voltajı 8 ile 15 volta kadar dusuruyor ve panel yangın alarmı veriyor.

Yani benim bağladığım röle ana sistemden kısa devre kalktığında rölem çekmeli ve bağladığım uca 8 volt enerji vermeli.

Panellerin içerisinde akü beslemelerinin girdiği veya hazır verilmiş sabit 24 volt çıkışı var. Ama ben röleyi hangi dirençlerle ve hangi sıralama ile bağlayacağımı pek bilmiyorum. Bana anlattığım şeyin şemasını çizen bir arkadaş olursa minnettar olurum

Yazdıklarınız öyle havada kalmış ki okuyorum okuyorum birşey anlamıyorum.Şöyle basitçe paintte çizim yaparak bölgelerinizi yapmak istediğinizi anlatırmısınız?

Kontrol modülü kapalıdan açığa geçtiğinde zone a 8 ile 15 volt arasın2da bir voltaj göndermek istiyorum. Ama şuda var röle çekmeden öncede zone daki uc kısa devre olmamalı. Zone daki uc kısa devre olduğunda panel oto olarak hataya düşüyor

Ekli dosyalar

• C360_2014-09-07-11-29-37-023_org.jpg
    C360_2014-09-07-11-29-37-023_org.jpg
    212.7 KB · Görüntüleme: 26

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular