yangın algılama sisteminin kontrol paneli ile ilgili yardım

meccheng

Üye
arkadaşlar merhaba

yangın algılama sistemlerinde dedektörlerin sisteme tanıtılması işlemi nasıl oluyor. yangın sistemini bir firma kurmuşken, başka bir firma gelip o sistem üzerinde sadece bir kaç dedektörü sisteme tanıtabilir mi? yoksa her firma tüm dedektörleri baştan kendi sistemine göre mi tanıtır?

yangın dedöktörleri farklı ise değiştirilir tanıtma işlemini duymadım bizim fab.kendim yeniledim.problem neyazmamışsın komple sisstemi yeniledim çok kolay

loopu tamamladıktan sonra oto konfigürsayon vardır. Loopun olduğu modülün komutlar seçeneğinden hattı oto konfigüre et.

sisteme kendin yeni sensör ilave edebilir, isim verebilirsin. Ama genelde panellerin yazılımı vardır, muhtemelen de ethernet portu vardır, bu port üzerinden bağlanıp yazılımla yüklersin ayarları da kaydedebilirsin.

İyi Çalışmalar

sistemin eğer paneli sökük yada arızalı değilse paneli kapatırsınız nereye dedektör yerleştirecekseniz parelel olarak zone ye baplayabilirsiniz yoksa sökük yada arızalıysa yeniden porogram girmeniz gerekli ancak modellere göre değişir

problem şu: otelimizdeki yangın algılama sistemi için yeni bir firma aramaktayız. görüştüğümüz bir firma komple sisteme bakıp buna göre bir fiyat verdi. merak ettiğimiz komple sisteme girmek yerine sadece arızalı veya kırık olan yangın dedektörlerini tamir ettirebilir miyiz?

problem şu: otelimizdeki yangın algılama sistemi için yeni bir firma aramaktayız. görüştüğümüz bir firma komple sisteme bakıp buna göre bir fiyat verdi. merak ettiğimiz komple sisteme girmek yerine sadece arızalı veya kırık olan yangın dedektörlerini tamir ettirebilir miyiz?

yangın alarm sıstemınız nedır eger panelınızde nokta yer olarak her sensoru gorebılıyorsanız degıstırecegınız sensorlere adres girdirmelisiniz baska turlu ekleyecegınız yeni sensoru ve butonu panele tanıtmanız mumkun degil

slm arkadaşım aynı olay bizimde başımıza geldi sistem eski ise yeni cihazlarla uyuşmuyor ben sadece firmadan malzemeleri aldım ve firma yetkilileri15 dak anlattı vekomple sistemi yeniledim 4000 euro işçilik istemişlerdi sadece malzemeye para verdik sistem çok basit elektrikçi olan herkes yapar

peki var olan paneli değiştirmek istediğimizde dedektörleri değiştirmek zorunda kalır mıyız? Yoksa paneli değiştirip var olan dedektörleri yeni panele tanıtma şansımız var mı? firmalar bunu yapamayacaklarını söylüyorlar. ne kadar doğru?

Merhaba; Sizin sistemde herhangi bir ekleme söz konusu değilse mevcut sistemde bulunan arızalı dedektörleri değiştirmen yeterli, zaten arızalanan dedektörler sistem kurulurken tanıtılmış. Eğer Loop' a ekstra eklenti olacaksa durum değişir.

merhaba
yangın algılama sistemleri iki türlü üretilir. Birincisi konvansiyonel algılama sistemleri; bu sistemlerde loop üzerinde dedektör ve butonların yerleri önemli değildir. sadece loop üzerinde dedektör ve butonların çalışması sistemin çalışması için yeterlidir. bu sistemde herhangi bir dedektörü söküp yerine aynı marka aynı model başka bir dedektör takarsınız sistem çalışmaya kaldığı yerden devam eder. bu sistem daha çok küçük mekanlar için kullanılır.
ikinci sistem sistem ise adresli sistemdir. bu sistemde her dektörün ve butonun bir adresi ve numarası vardır. bu adresler montaj esnasında panele bilgisayar yardımı ile yüklenir. sistemdeki her arızayı adres ve numarası ile panelden takip edebilirsiniz. bu sistemlerde arızalı parçalar bilgisayar yada markaya bağlı olarak bazı modüller vasıtasıyla adreslenerek yerlerine takılır. yani sadece parçayı getirip takmanız sistemi çalıştırmaz.
her markanın dedektör buton ve panelleri ayrı olup genellikle birbirleriyle uyumlu çalışmazlar sadece kendi ürünlerini takmak gerekir.
yazdıklarım yeterli olmazsa ayrıntılı bilgide verebilirim.eğer ankara yada yakınlarda iseniz sisteme bakarakta yardımcı olabilirim. saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri