Yangın Alarmcılar!.Okulumuzun yangın ihbar sistemi..

mesutelb

Onursal Üye
Onursal Üye
Arkadaşalar herkese iyi çalışmalar...
Şimdiye kadar Onlarca yangın alarm projesi ve uygulaması yapmama rağmen yeni okulum beni kontrpiyede bıraktı...
Şekilde görüldüğü üzere okulumuz mimarisi enteresan ve köşelerden birleşik birçok bloktan -6- oluşmakta... Buraya konvansiyonel yangın ihbar projesi tasarımı yapacağım...
Sarı ile işaretli pansiyonlarımızın Santralleri ayrı olacak o kesin...
Ama okulumuz derslik ve atelye binalarına tek bir santral mi düşünmeliyim yoksa yine resimde bir tanesi görülen her bir bloğa ayrı birer santral + 1 tekrarlayıcı santral mi düşünmeliyim... Fikirlerinizi bekliyorum..
Not: Bloklarımızın her biri yaklaşık 35mtx35 mt boyutlarında ve kare...

Son düzenleme:
her bir blokta dedektör sayın kaç tane eğer çok fazla değilse bloklar arası sadece iki kablo geçirerek loopu devem ettirip santrale gidersin bir tane santral yeter siemenste bir loopa 128 tane eleman dahil edilebiliyor ayrıca ayrı bir loop bile olsa yine iki kabloyla santrale gidebilirsin her bir bloğada tekrarlama paneli dahil edersin daha hesaplı olur benim görüşüm böyle

merhaba
adresli bir sistem kuracaksanı eğer tek bir santral yeterli olacaktır
saygılarımla

bu büyüklükte bir projede konvansiyonel kesinlikle tavsiye etmem bir agrızaq yada alarm durumunda yer tesdpiti yapmak çok zor olur.adresli sistemlerde butür sorunlar yaşamazsınız konvansiyonel küçük projelerede ve bülünmemiş açık alanlarda kurulur. ayrıntılı bilgi isterseniz yardımcı olmaya calışırım

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri