Yalnızca 5 çizimi yapacak cnc

gunessm23

Üye
Merhabalar ,
PVC kapı pencere imalatcısıyım arkadaşlar.
kapı kol yerlerini her seferinde kopya freze ile delmekteyiz.

fakat kafamda şöyle birşey var :
3 eksen bir arduino cnc ile bu sorunumu çözebilirmiyim.
bir diğer sorumda sadece 3 desen için bilgisayar ihtiyacım var mı .
şöyle ki yalnızca 3 farklı kol değili seti bulunmakta bunlar için bilgisyar yerine her seferinde ayrı kod bloğunu çalıştıracak buonlarla çözebilirmiym.
umarım anlatabilmişimdir :)
urun_md_14564221531867132175.jpg
urun_md_14564221531867132175.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arduino ile olmaz değil ama mach3 ile daha iyi olabilir. Mach3 ile kullanacağımız donanımlar daha profesyonel olacağı için uzun vadede sorun çıkarmaz

Arduino ile olmaz değil ama mach3 ile daha iyi olabilir. Mach3 ile kullanacağımız donanımlar daha profesyonel olacağı için uzun vadede sorun çıkarmaz
cevabınız için teşekkür ederim.
arduino düşünme sebebim yapacağı işlem ylnızca profil yüzeyine 4 delik açmak bunu bilgisayarsız yapmak istiyorum

Bilgisayar istemiyorsan PLC kullanabilirsin ama fiyat olarak daha pahalı olur

arduino düşünme sebebim yapacağı işlem ylnızca profil yüzeyine 4 delik açmak bunu bilgisayarsız yapmak istiyorum

İkinci el, 5-6 yaşlarında, paralel portu olan, ucuz bir bilgisayar işinizi görecektir.
Üzerine Win7-32bit veya XP yüklenmesi gerekiyor.

Forumda yaygın olarak Mach3 kulladıldığı için, gerektiğinde destek almanız daha kolay olacaktır.

Bilgisayar olup el altında kalabalık olmasın
Vasıfsız eleman da kurcalayip bozmasın diyedir.
Bas düğmeye delsin, bas diğerine spot açsın

Mach3 ile istediğiniz şekilleri isteğiniz buton ile yaptırabilirsiniz. Bir kaç macro ile yapılır. Ardiuno konusuna pek hakim değilim ama onunlada halledilebilir. Tek sıkıntısı kullanacağınız motorlar küçük olacak ve sorun çıkartma ihtimali biraz daha fazladır.
İstediğiniz makinanın hazırları hatrı sayılacak fiyattadır.

Ardiuno konusuna pek hakim değilim ama onunlada halledilebilir. Tek sıkıntısı kullanacağınız motorlar küçük olacak ve sorun çıkartma ihtimali biraz daha fazladır.

Deneyimim yok ama Arduino ile büyük ve güçlü step motorlar da sürülebilmeli diye düşünüyorum. Arduino kartı sadece düşük voltajlı hız ve yön sinyalleri gönderecek, bağlanacak olan yüksek akım veya gerilime sahip sürücüler ise büyük motorları kontrol edebilir.

Son düzenleme:
Bilgisayar olup el altında kalabalık olmasın
Vasıfsız eleman da kurcalayip bozmasın diyedir.
Bas düğmeye delsin, bas diğerine spot açsın
kesinlikle hocam gerekli işlem amacının dışında bir makine olmasın istiyorum

marlin firmware yüklenmiş bir arduino mega ya takılı ramps 3d printer kartı (ekranlı sdcard okuyuculu), kullanıp sdcard a delikleri delmek için gerekli gcode u yükleyip yapılabilir. bilgisayarsız çalışır. arduino ile cnc ler için kullandığımız motor sürücüleri takılıp Nema 34 step motorlar çalıştırılıyor bir sürü yapan var.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri