Yakıt Pilleri

Cruelman

Üye
Yakıt pilleri elektrik enerjisini hangi şekilde depolar? Hidrojen mi Kimyasal enerji mi?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
hidrojeni bor a emdiriyorlar diye duymuştum.

Telefon pilleri ile yakıt pilleri arasındaki fark nedir?

Öncelikle Türkçede yakıt pili olarak karşılasak da yakıt pillerinin tam çevirisi hidrojen yakıt hücresi ve bu detayı bilmek önemli. Sonuçta marketten satın aldığımız piller enerji üretmiyor. Bunlar enerjiyi depoluyor.

Örneğin akıllı telefon pillerini tekrar tekrar şarj edip kullanıyoruz. Yakıt pilleri de enerji üretiyor ama enerji depolamıyor. Hibrit otomobillere takılan tüplerdeki hidrojen gazını kullanarak çalışıyor.

Telefon pilleri ile yakıt pilleri arasındaki fark nedir?

Öncelikle Türkçede yakıt pili olarak karşılasak da yakıt pillerinin tam çevirisi hidrojen yakıt hücresi ve bu detayı bilmek önemli. Sonuçta marketten satın aldığımız piller enerji üretmiyor. Bunlar enerjiyi depoluyor.

Örneğin akıllı telefon pillerini tekrar tekrar şarj edip kullanıyoruz. Yakıt pilleri de enerji üretiyor ama enerji depolamıyor. Hibrit otomobillere takılan tüplerdeki hidrojen gazını kullanarak çalışıyor.
Durduk yere bir şey nasıl enerji üretsin. Depolanan enerjiyi tepkime ile elektriğe çeviriyor. Bu depolanan enerji kimyasal mı hidrojen mi anlamadım.

Hidrojen diye bir enerji çeşidi olduğunu sanmıyorum.

diagram_800_resize_q95.jpg

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri