YAGMUR YAGMAYA BAŞLADIGINDA GERİLİM DÜŞÜMÜ

Arkadşlar yagmurlar yagmaya başldıgı anda ışıklar sönüp tekrar eski haline geliyoo.. Neden gerilim düşümü yaşanıyo...zararları ve önlemi nedir? Saolun cevaplar için...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
tahminim direkteki kablo baglantında gevşeklik var veya klemens ile bağlantı yapılmamış.
ona baktırman gerekiyor.elektronik cihazlara zarar verebilir.

Gerilim düşümü olması genel Şebeke ile alakalı bi durum. Anlık elektrik gidip gelmesi sırasında gerilimde ani değişim olduğundan elektronik cihazlara zarar verebilir. Bunun önüne geçmek istiyorsan regülatör kullanacaksın. Bu anlattığın olay ülkemizde bazı bölgelerde çok fazla oluyor. Özellikle doğu da şebeke geriliminde çok fazla oynama oluyor.

Gerilim düşümü olması genel şebeke ile alakalı bi durum. Anlık elektrik gidip gelmesi sırasında gerilimde ani değişim olduğundan elektronik cihazlara zarar verebilir. Bunun önüne geçmek istiyorsan regülatör kullanacaksın. Bu anlattığın olay ülkemizde bazı bölgelerde çok fazla oluyor. Özellikle doğu da şebeke geriliminde çok fazla oynama oluyor.
CEVABIN İİN TEŞEKKÜRLER

Eğer Havai Hat ise,Havai Hat ile Abone Kablosunu Birleştiren Klemensi Yenilettiriniz...

değil ne yazzıkki ustam

Hmm.. Bu durumda iş biraz daha değişiyor...

Sadece sizin dairenizde mi bu sorun var acaba ?

Eğer binanın Dağıtım panosundan gelen kablo ile kolon kablosunda binanın dışında ek var ise,o bölüm kontrol edilmelidir bence..

Saygılarımla...

Hmm.. Bu durumda iş biraz daha değişiyor...

Sadece sizin dairenizde mi bu sorun var acaba ?

Eğer binanın Dağıtım panosundan gelen kablo ile kolon kablosunda binanın dışında ek var ise,o bölüm kontrol edilmelidir bence..

Saygılarımla...
binaya sormadım bizde oldu. olası sebepler bunlar mı sadece

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri