Yabancı Dil

Eowe

Üye
Elektrik Elektronik Müh. 3. sınıfa gectim ingilizceyi hallettim gibi kendilinden gelisiyor firmalara girince kendimi gercekten fark ettirecek bir yabancı dil ogrenmek istiyorum mesela aselsan roketsan gibi büyük firmaları hangisini ögrenmeliyim 5 yıl sonra hangisi isime yarar sizce
=Arapça
=Rusça
=Japonca
=Çince
=Almanca
=Fransızca

Son düzenleme:
benim düsüncem söyle arkadaslar cince dünyanın en büyük ekonomisi elektronikte cok cok iyi firmaları olmasada cok hızlı bir sekilde gelisiyo ama türkiyeyle ticaret hacmi fazla deil gene iyi tarafı türkiyede cince bilen cok nadir kötü tarafo cok zor bir dil diger dillerdede japonlarda elektronik alanında cok iyiler ekonomileride iyi gene ve bilen kiside pek yok diger diller bilinebilecek ama ticaret hacmi fzla ülkerler

Sankritçe ilerde çok önemli olacak. Arkadaş mühendis misin yoksa tercüman mısın. İngilizceyi çok iyi bil yeter. Abartmayalım bazı şeyleri.

Elektrik Elektronik Müh. 3. sınıfa gectim ingilizceyi hallettim gibi kendilinden gelisiyor firmalara girince kendimi gercekten fark ettirecek bir yabancı dil ogrenmek istiyorum mesela aselsan roketsan gibi büyük firmaları hangisini ögrenmeliyim 5 yıl sonra hangisi isime yarar sizce
=Arapça
=Rusça
=Japonca
=Çince
=Almanca
=Fransızca

Bazı şirketler sadece mühendisleri iyi derecede İngilizce bildiği için işe alabiliyor, ancak mühendis olarak değilde bir teknik tercüman olarak kullanıyorlar. Verdikleri parada en düşük devlet memuru maaşından daha düşük. Kendini sadece yabancı dile yönlendirip, mesleki gelişimini düşünmezsen iyi maaş alamazsın. Mesleki bilgi ve tecrübe daha önemlidir.

Forumda sizi doğru yönlendirebilecek birçok üye var bu konuya yakın zamanda yazacaklarını düşünüyorum. Sn. Yelek 87'nin tavsiyelerini kulak ardı etmeyiniz.

Bir mühendisin hangi alanda olursa olsun İngilizce bilmesi gerekir, bunu mesleğinde çalıştığı yere bağlı olarak sürekli kullanabilir hiç kullanmayadabilir. Örneğin Bakım-onarım alanında çalışan birinin iyi derecede İngilizce bilmesi gerekirken, yap-sat işi yapan bir inşaat mühendisinin bilmesine hiç gerek yoktur. Ancak mesleğin doğası gereği, birazda mesleki tatmin açısından bilmek gereklidir.

Aselsan, Havelsan, TAI, TEI, Roketsan, Tübitak Enstitüleri gibi kurumlarda işe girmek için farklı özellikler aranır.

Saygılar...

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri