yaş 60 a yaklaşinca sanırım tekleme başliyor

tekin126

Profesyonel Üye
bügün bence küçük problem var dıye hastaneye gıttım itiraf edeyım doktorlar bana benden fazla değer verıyorlar sadece benım için olduğunuda sanmıyorum her hastasına aynı davranıyorlar gün içinde 5 branşta doktora muayene oldum önceden gıdıp günlerce muayene için sıra bekledığım doktorlar kapıdan gırınce ayakta karşiliyorlar okadar ilgi gordumkı paylaşmaktan yapamadım en son şu an kalp rtim cihazı taktılar 24 saat uzerımde 5 tane sensör bağli ikincı bir cıhaz tansiyon ve nabiz ölçüyor uzerımde bağli 24 saat ölçüm yapacak cihazlar eskıden böyle cıhazmı gorduk kendımızı teknik eleman goruyoruz ustelık şahsen çok gerıde kalmışız teknolojinın sevındığım yanı bizler bu teknolojiyle haşir neşır olmasaydık ilerı teknolojiyi yenı nesıl goremezdı allaha şukur ıyıkı teknolojiyı kullanmışızda yenı nesılın önunu açmışız bız bır noktaya kadar getırmeseydık yeni teknolojiyı goremezdık en çok nefret ettığım kelıme adamlar yapmış veya elın gavuru yapmış bu kelımelerı inşallah duymayacağız bu kelımeler yerıne adamlar yapmış ve türkler yapmış kelımelerı olmasını Allahtan diliyorum olacakta bir işi başarmanın yarısı göz karartıp karar vermektır bizdede bu var yani türklerde var herkese hayırlı geceler dılıyorum bu gece uzerımdekı cihazlar uyutmayacak :) 10 dk bir çalışıyor ama olsun insana değer verıldığını gordumya hiçte önemlı değıl

Geçmiş olsun Sn tekin126 Allah şifa versin. Maalesef dediğiniz gibi elin adamı yapıyor biz kullanmasını bile beceremiyoruz.

Bu arada Holter EKG cihazını merak edenler için : Prof. Dr. Ali Serdar FAK

Acil şifalar dilerim geçmiş olsun Tekin126 Süleyman Ustam, evet insan günlük koşturmaca içine girince kendini unutuyor, yaş olunca organlar birer birer emekli sırasına giriyor... Özellikle kış günlerinde kendinize biraz daha dikkat, teknoloji biraz daha ilerlese de kendi organlarımızı kendimiz tamir edebilsek ... :) Kimse gülmesin lütfen, lab da 3D yazıcılarla "organ yazmak" mümkün
Bizim yeni nesil de bizden öncesini düşünse, anlasa, boş durmasa çıtayı hep ileri götürse (İnşallah)

sayın tekin26 geçmiş olsun ALLAH şifalar versin
önceki ne göre hastanelerimiz ve doktorlarımız daha iyi.
sizin bahsetmiş olduğunuz hastane dahada iyiymiş doğrusu hastaneyi merak ettim
tekrar geçmiş olsun iyi geceler

Yaşadığım bazı kötü olaylardan sonra sağlık sistemine de pek güvenim kalmadı.

_Oğlumun ateşi düşmüyordu(4 yaşında falan o zamanlar) sağlık ocağında doktorla iletişimim;
Dr:Novalgin 1/3 vurduk bekledik ateş düşmedi bir 1/3 daha vuracağız.
Ben:Riskli değil mi ?
Dr:Risk var ama ateş düşmüyor yapacak bir şey yok!
_Özel hastanede çocuk uzman doktorunun bademcik teşhisi sonrası antibiyotik vermesi ve ateşin dahada artması neticesi başka bir özel doktora gittiğimizdeki konuşmalar;
Ben:
Dr. Bey Oğluma bademcik teşhisi kondu ve bu antibiyotik verildi ateşi düşmez oldu !
Dr: Teşhis yanlış kan talili bas bas kanda virüs var diye bağırıyor. Tatildemiydiniz? Denize mi gittiniz?
Ben: Evet Hocam nerden bildiniz?
Dr: Denizde tuvalete giren gördünüz mü hiç? çocuklarda sahilde oynar virüs kapmış işte.
Ben: Tamam Hocam anladım teşekkürler. (10gün düşmeyen ateş Dr'un verdiği ilaçlarla o akşam düştü.)

_Geçen Bayramda kayınpeder zature olmuş özel hastanede film çekildi. Üşütmüş diye Antibiyotik ve şurubla yollamışlar birkaç gün sonra bayram sonrası tatil günü kayınpeder fenalaştı aynı hastanenin acil doktoru ile muhabbetim;
Dr: EKG aldık durum normal tansiyonda iyi.
Ben: Hocam daha önce film çekilmiştik göğüs doluydu, hastanın ateşi var kan tükürüyor.
Dr: Hastayı Kulak burun boğaza sevk ettim Dr'un yanına götürün hastayı.
Ben: Hocam ben Dr. değilim ama hastanın probleminin ciğerlerinden olduğunu anlayabiliyorum.K.B.B.'da ne işimiz var?
Dr: Göğüs hastalıkları uzmanımız yok ta !
Ben: Hadi baba gidelim bunlar para kazanmak için hasta hayatını bile hiçe sayabiliyorlar... !

_Ülser olmuşum tabi daha bilmiyoruz Özel hastanede dahiliyeye gittim kan tahlili, idrar tahlili ultrason falan Dahiliyeci işin içinden çıkamadı genel cerrahiye şutladı, genel cerrah M.R. çektirmemi istedi ! filmi inceledi bir şey yok dedi tekrar dahiliyeye yolladı bu arada ben problemim midemde hocam diye söylüyorum önüme gelene :) en son dahiliyeci gastroskopi yapalım bir dedi ve nihayet ülser olduğum meydana çıktı.

Bunlar aklıma gelenler şimdi bunca yaşanan olaydan sonra (ki bunlar aklıma gelenler sadece) gelde sağlık sistemine doktorlara güven !

Süleyman abi geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin. Ben de diyordum Süleyman abi nerelerde? Sağlık ve boş zamanın kıymetini bilmiyoruz İki Cihan Günesi Hz Muhammed (sas) deyişiyle...

merhaba arkadaşlar dilek ve temennılerınız için çok teşekkur ederım forum aracılığıyla karşılıklı gormeden bırbırımızı tanıyıp paylaşimda bulunmak ıster ıstemez insanı mutlu edıyor çok sağolun ayrıca sayın yaşli uzman arkadaşimizin çocuğuna geçmış olsun şuanda uzerımde bağlı cihaz hakkında açıklayıcı bilgi verdığı için teşekkur ederım ne yalan soylıyeyım bu cihazdan haberım yoktu cihaz takılınca bende araştırdım bunu taktılar neyın nesı dıye ama insan sağlığı için gerçekten faydalı bır cıhaz ikincisi bence insan kendı kendının doktoru olması lazım :)hastaneye giderken bir A4 dolusu şikayet hikayesı yazdım ne gıbı emareler yaşadıysam örnek kulak çinlaması baş donmesı nefes darlıği :)kisacası dersımıze çalışıp oyle gıttım hastaneye doktor sormadan hikayeyı okuyunca :)sanırım mantıklı yaptım ilgılı branşlara gonderdıler 4-5 saat gıbı kısa zamanda teşhis koyuldu gıbı sonuçları almadım ama isabetlı karar vereceklerını duşunuyorum son olarak ta allah kımseyı doktora muhtaç etmesın doktorsuzda bırakmasın ne doktorla nede doktorsuz hayat zor belkı köyumde olsaydım :) zor olmazdı rahmetlı dedem köyden çıkmamış enson 5 yılını şehırde yanımızda geçırdı ev makarnası yaparız herkes bılır:)98 yaşinda ev makarnasının dıbınde tereyaği olmak şartıyla kaşikla yerdı köyedeki temiz hava klorsuz temiz su doğal yıyecekler le yaşasak belkı doktora ihtıyacımız olmazdı:)tüm arkadaşlara hayırlı gunler ıyı geceler dilıyorum

herkese hayırlı işler cumanız mübarek olsun

Selamun Aleyküm
Sayın Tekin126; yaş tecrübeyi arttırmakla ibaret olur inşAllah(c.c.) . İnsan olarak zaten farklı boyutları beklemekteyiz, her birinde bir korku ve büyük heyecanlar olsa gerek.
Yoksa insanın çokça değerleri var, esası kuvvetten ibaret değil. Değişik mertebede ve imkanda insanlar hep olsa gerek, herkes kendine göre olçülür.
Diğer taraftan insan psikolojisi ve mücadelesi çok önemlidir. Hiç bir sorunu olmayan insanlar da bir sorun ihtimali ortaya atıldığında baştan yenik olursalar, aslında sorun olmadığı halde bir sorun ile yenilebilirler. Sorunlar bizim için ve çözülen birer soru olmakla sabitlenirler inşAllah.
Manada ve hakikatte gelişme temennileri ile hayırlar dileriz.

Süleyman bey çok geçmiş olsun inşallah en kısa sürede sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri