Yağlı parça yıkama makinası fikir alışverişi

semih1616

Üye
Merhaba abiler

İşim gereğince sürekli yağlı gresli parçalar ile uğraşıyorum. Mecbur yağı gresi arindirmam gerekiyor. Parçalarda kırık çatlak var mı diye görmem gerekiyor. Eski sistem kova tarzı birşey içerisinde benzin ile yıkıyorum o şekilde arındırıyorum. Ama zahmetli oluyor. Ben bir parça yıkama makinası yapmak istiyorum. Kimyasal madde ile kendi kendine yikayacak yağını gresini arındıracak birşey yapmak istiyorum. Eski beyaz esyaciyim kendi fikrim mini bulaşık makinası tarzı birşey bulup icimdeki pompayi kullanıp pervanelere basınçlı su göndermeyi düşündüm ilave pano toplayarak içine kimyasal koyup sadece pompaya elektrik vericem daha sonra tahliye için tahliye pompasını ayriyeten devreye sokucam (içindeki benzin türü kimyasalı tekrar kapalı bir kap içerisine koyup ucmamasi için. Tekrardan pisliğini süzüp tekrardan kullanmak için) sizce mantıklı olur mu yada başka nasıl birşey onerirsiniz. Varsa fikriniz yardımcı olur musunuz ?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Elbise kuru ctemızlıyecilerin kullandığı, "thre clor etılen" işinizi görür. bidon içine ızgara yapıp, parçayı üzerıne koyuu. Daldırma rezıtans ıle ısıtın, buhar parçayı temızliyecektir.

Mantıklı değerlendirilebilir. teşekkürler

Mini bulaşık makinası ve sıcak su işinizi göremiyormu. En yüksek sıcaklığa ayarlarsanız yağı gresi çözebilir. Ben de bir zamanlar düşünmüştüm ama benzin veya motorini bir devridaim pompası ile sürekli akıtarak. Kabın belirli yerinde bir musluk ikinci kaba oradan da üçüncü kaba üçüncü kaptan pompa ile alıp birinci kabın yıkama musluğuna vermek. Her kapta uygun filitreler kullanarak sıvının temiz kalmasını sağlanır. Kirlendikçe filitreler temizlenir. Böylece temizleme sıvısı defalarca kullanılabilir.

Mini bulaşık makinası ve sıcak su işinizi göremiyormu. En yüksek sıcaklığa ayarlarsanız yağı gresi çözebilir. Ben de bir zamanlar düşünmüştüm ama benzin veya motorini bir devridaim pompası ile sürekli akıtarak. Kabın belirli yerinde bir musluk ikinci kaba oradan da üçüncü kaba üçüncü kaptan pompa ile alıp birinci kabın yıkama musluğuna vermek. Her kapta uygun filitreler kullanarak sıvının temiz kalmasını sağlanır. Kirlendikçe filitreler temizlenir. Böylece temizleme sıvısı defalarca kullanılabilir.
Bu bahsettiğiniz sistemi evet bende düşündüm ama kimyasal acaba hortumlara vs zarar verirmi deneme yanılma ile bu işe atilicam ama mini bulaşık makinası bulamıyorum

Plastık kova içersine, ızgara benzerı , parçaları üzerine koyacagın yukseklık yap. sıvıyı ısıt, kapagıda kapalı tut.

ACC-9

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri